Jest pięciu chętnych na modernizację wolskich ulic
Pięciu wykonawców zgłosiło się do modernizacji 5 wolskich ulic. Więcej zieleni, nowe oświetlenie, nawierzchnia chodników i ulicy. Na wprowadzenie takich zmian, wybrany wykonawca będzie miał 10 miesięcy
Do wykonanie zadania zgłosiło się 5 wykonawców. Nowe oblicza zyskają ul.: Gibalskiego, Przyokopowa, Astronomów, Zegadłowicza oraz 2. odcinek Brożka. Środki na ten cel zarząd dzielnicy pozyskał z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Z puli tych środków już w zeszłym roku przeprowadzono frezowanie 3 ulic
W zeszłym tygodniu w wolskim urzędzie otworzono koperty z ofertami na modernizację 5 ulic. Obecnie urzędnicy oceniają złożone oferty, ale już wiadomo, że jedna z ofert mieści się w przedziale kosztów, jakie dzielnica zarezerwowała na zamówienie. Wybrany wykonawca nie będzie miał jednak łatwego zadania. Najpierw przygotuje projekty zmian w pięciu lokalizacjach, a następnie wykona je w terenie. Umowa, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinna zostać podpisana w ciągu trzech tygodni.
Co się zmieni po remoncie?
Będzie więcej zieleni, nowa nawierzchnia jezdni, chodników i zatok parkingowych. Remont nie ominie też oświetlenia ulicznego. – Nowe oblicze zyskają ulice: Gibalskiego, Przyokopowa, Astronomów, Zegadłowicza oraz drugi odcinek Brożka – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. - Zakres prac i projekty będą dostosowane do potrzeb danej ulicy – dodaje burmistrz Strzałkowski.
Środki na utrzymanie i rozwój infrastruktury w tych miejscach zarząd dzielnicy pozyskał w zeszłym roku z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Łącznie dzielnica otrzymała w ten sposób 3,6 mln zł., co pozwala na szybką wymianę nawierzchni na 8 ulicach. Frezowanie 3 ulic przeprowadzono już pod koniec 2022 r. Teraz czas na pozostałe miejsca. – Dzięki temu możliwe będzie wyeksponowanie i zabezpieczenie rosnącej zieleni oraz dosadzenie kolejnej, chociażby na ulicy Gibalskiego, co znacznie poprawi retencję wód opadowych na tym obszarze – mówi Adam Matusik, radny Woli. - To wraz z kompleksową przebudową ulic i chodników z pewnością przełoży się na jakość życia okolicznych mieszkańców – podsumowuje Matusik.
Urzędnicy podczas wyboru najlepszej oferty będą kierowali się ceną oraz długością gwarancji na wykonany zakres prac. Zwycięzca przetargu, będzie musiał przygotować dokumentację projektową. – Według umowy będzie miał na to 3 miesiące – informuje Robert Rafałowski, zastępca burmistrza dzielnicy. – Na realizację całego zadania, obejmującego także przebudowę, 10 miesięcy od dnia podpisanie umowy – dodaje Rafałowski. Oferty na prace wahają się od ponad 6 mln. 200 tys. zł. do blisko 9 mln. 800 tys. złotych.
Fot. UM Wola