mobile
REKLAMA

Jest pięciu chętnych na modernizację wolskich ulic

Pięciu wykonawców zgłosiło się do modernizacji 5 wolskich ulic. Więcej zieleni, nowe oświetlenie, nawierzchnia chodników i ulicy. Na wprowadzenie takich zmian, wybrany wykonawca będzie miał 10 miesięcy

informacja prasowa
Jest pięciu chętnych na modernizację wolskich ulic

Do wykonanie zadania  zgłosiło się 5 wykonawców. Nowe oblicza zyskają ul.: Gibalskiego, Przyokopowa, Astronomów, Zegadłowicza oraz 2. odcinek Brożka. Środki na ten cel zarząd dzielnicy pozyskał z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Z puli tych środków już w zeszłym roku przeprowadzono frezowanie 3 ulic

W zeszłym tygodniu w wolskim urzędzie otworzono koperty z ofertami na modernizację 5 ulic. Obecnie urzędnicy oceniają złożone oferty, ale już wiadomo, że jedna z ofert mieści się w przedziale kosztów, jakie dzielnica zarezerwowała na zamówienie. Wybrany wykonawca nie będzie miał jednak łatwego zadania. Najpierw przygotuje projekty zmian w pięciu lokalizacjach, a następnie wykona je w terenie. Umowa, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinna zostać podpisana w ciągu trzech tygodni.

Co się zmieni po remoncie?

Będzie więcej zieleni, nowa nawierzchnia jezdni, chodników i zatok parkingowych. Remont nie ominie też oświetlenia ulicznego. – Nowe oblicze zyskają ulice: Gibalskiego, Przyokopowa, Astronomów, Zegadłowicza oraz drugi odcinek Brożka – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. - Zakres prac i projekty będą dostosowane do potrzeb danej ulicy – dodaje burmistrz Strzałkowski.

Środki na utrzymanie i rozwój infrastruktury w tych miejscach zarząd dzielnicy pozyskał w zeszłym roku z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Łącznie dzielnica otrzymała w ten sposób 3,6 mln zł., co pozwala na szybką wymianę nawierzchni na 8 ulicach. Frezowanie 3 ulic przeprowadzono już pod koniec 2022 r. Teraz czas na pozostałe miejsca. – Dzięki temu możliwe będzie wyeksponowanie i zabezpieczenie rosnącej zieleni oraz dosadzenie kolejnej, chociażby na ulicy Gibalskiego, co znacznie poprawi retencję wód opadowych na tym obszarze – mówi Adam Matusik, radny Woli. - To wraz z kompleksową przebudową ulic i chodników z pewnością przełoży się na jakość życia okolicznych mieszkańców – podsumowuje Matusik.

Urzędnicy podczas wyboru najlepszej oferty będą kierowali się ceną oraz długością gwarancji na wykonany zakres prac. Zwycięzca przetargu, będzie musiał przygotować dokumentację projektową. – Według umowy będzie miał na to 3 miesiące – informuje Robert Rafałowski, zastępca burmistrza dzielnicy. – Na realizację całego zadania, obejmującego także przebudowę, 10 miesięcy od dnia podpisanie umowy – dodaje Rafałowski. Oferty na prace wahają się od ponad 6 mln. 200 tys. zł. do blisko 9 mln. 800 tys. złotych.

Fot. UM Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda