mobile

Jutro Międzynarodowy Dzień Teatru

27 marca obchodzony Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto uchwalono w 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach. Datę 27 marca wybrano na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu w 1957 roku. Czy mieszkańcy województwa mazowieckiego lubią chodzić do Teatru? Wiemy, co mówią statystyki.

oprac. NKK
Jutro Międzynarodowy Dzień Teatru

Jutro będziemy obchodzili Międzynarodowy Dzień Teatru. Co o teatrach mówią statystyki Urzędu Statystycznego w Warszawie? - Wg stanu w dniu 31 grudnia 2023 r. w województwie mazowieckim działalność sceniczną prowadziło 28 teatrów. Placówki te miały do dyspozycji widzów 17 482 miejsca na widowni w salach stałych (o 6,0% więcej niż w 2022 r.). Największą średnią liczbę widzów i słuchaczy przypadających na jedno przedstawienie/koncert odnotowano w przypadku przedstawień zorganizowanych przez teatry muzyczne – 473. W teatrach dramatycznych jedno przedstawienie obejrzało średnio 277 osób, a w lalkowych – 131 – przekazał Marcin Kałuski z Urzędu Statystycznego w Warszawie.

Warto również zwrócić uwagę na ceny biletów. Wg przekazanych danych przeciętna cena biletu do teatru na terenie województwa mazowieckiego wyniosła 91,08 zł. I stanowi to najwyższą wartość w skali całego kraju. Najmniejszy koszt związany z wyjściem do teatru ponoszą mieszkańcy województwa warmińsko – mazurskiego. Tam średni koszt biletu to 47,50 zł

 

fot. Karolina Najda

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda