mobile
REKLAMA

Kiedy należy zapisać dziecko do urologa dziecięcego?

Zdrowie dzieci jest dla rodziców jedną z najważniejszych wartości w życiu, dlatego też, jeżeli z dzieckiem zaczyna dziać się coś niepokojącego szukają oni pomocy u doświadczonych specjalistów. Czujna obserwacja opiekunów i szybko udzielona fachowa pomoc może uchronić dziecko od rozwoju wielu niebezpiecznych chorób. Warto, więc wiedzieć w przypadku, jakich dolegliwości należy skonsultować się z lekarzem o danej specjalizacji. Jedną ze specjalizacji medycznych na temat, której dobrze jest wiedzieć więcej jest urologia dziecięca. Co zatem powinniśmy o niej wiedzieć?

Artykuł sponsorowany
Kiedy należy zapisać dziecko do urologa dziecięcego?

Kiedy należy udać się z dzieckiem do urologa?

Wizyty u urologa dziecięcego wymagają dzieci, które cierpią z powodu wrodzonych lub nabytych chorób układu moczowo – płciowego. Urolog dziecięcy to specjalista, do którego należy udać się wtedy, gdy dziecko boryka się z problemem nawracających infekcji moczowych. Specjalista ten zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem takich narządów jak np.: cewka moczowa, nerki, pęcherz czy moczowody. Do urologa dziecięcego trzeba zgłosić się także, kiedy u chłopca pojawiają się problemy związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem narządów płciowych.

Pamiętajmy o tym, że wskazaniem do konsultacji urologicznej są między innymi takie dolegliwości jak: nietrzymanie moczu, wydalanie niewielkiej ilości moczu, bolesne parcie na pęcherz, zmiany w kolorze moczu, zaczerwienienie prącia, ból w okolicach nerek czy swędzenie cewki moczowej. Urolog dziecięcy pomaga również w sytuacji, gdy u chłopców pojawiają się problemy związane z odsuwaniem napletka. Z wizyt u urologa dziecięcego korzystają zarówno niemowlęta, jak i dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia. Jak zatem przygotować dziecko na wizytę urologa? Co zrobić, aby była ona dla niego jak najmniej stresująca?

 

 

Wizyta u urologa dziecięcego – podstawowe informacje

Przed wizytą u urologa dziecięcego warto przede wszystkim porozmawiać z dzieckiem na temat przebiegu takiej wizyty. Musimy oczywiście zwrócić uwagę na to, aby odpowiednio dostosować rozmowę do wieku dziecka. Taka rozmowa z pewnością pomoże dziecku zmniejszyć poziom stresu. Pod względem fizycznym wizyta u urologa dziecięcego nie wymaga od pacjenta żadnego szczególnego przygotowania. Jak zatem wygląda taka wizyta?

Z reguły wizytę u urologa można podzielić na dwie podstawowe części. Pierwsza to wywiad lekarski i analiza wyników wcześniejszych badań i dokumentacji medycznej, druga - przeprowadzenie badania palpacyjnego czy też wykonanie nieinwazyjnych testów diagnostycznych (np. USG układu moczowo- płciowego). W celu dobrania jak najskuteczniejszego leczenia urolog może również zlecić wykonanie innych dodatkowych badań. Czas leczenia urologicznego zależy od konkretnego schorzenia i skłonności do jego nawrotów. Pamiętajmy, że jeżeli interesuje nas naprawdę dobry urolog dziecięcy w Warszawie to jak najbardziej powinniśmy umówić wizytę w Poradni Urologii Dziecięcej Onkolmed. To tu możemy, bowiem liczyć na pomoc doświadczonego specjalisty oraz na krótkie terminy oczekiwania na konsultacje.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda