mobile

Krystyna jest już na Woli!

Tarcza Krystyna, która ma drążyć tunel metra na Woli od stacji Księcia Janusza do Ronda Daszyńskiego została przewieziona na teren budowy. Prace rozpoczną się w przyszłym roku.

Marcin Kalicki
TAGI
Krystyna jest już na Woli!

Tunele na zachodnim odcinku II linii metra drążyły będą tarcze Krystyna i Elżbieta. W pierwszej kolejności w kierunku centrum Warszawy wystartuje w lutym 2018 roku ważąca sześćset pięćdziesiąt ton tarcza Krystyna. Jej nazwa nie jest przypadkowa. Nawiązuje ona do Krystyny Krahelskiej, poetki, żołnierza Armii Krajowej, uczestniczki Powstania Warszawskiego. W latach 1936-1937 pozowała jako modelka Ludwice Nitschowej, twórczyni pomnika stołecznej Syrenki.

Po drugiej stronie Wisły prace są bardziej zaawansowane. – Na wschodnim odcinku pierwsza z drążących tarcz – Maria – już dotarła do celu i szykuje się do wyjścia na powierzchnię. Obecnie tunel drąży TBM Anna, która pokonała już 1832 metry od stacji Szwedzka. Do celu zostało jej jeszcze niewiele ponad czterysta metrów – informuje Metro Warszawskie.

Zgodnie z umową zachodni odcinek II linii metra powinien zostać wybudowany do końca listopada 2019 roku. Później nawet do pół roku mogą trwać odbiory i wydawanie pozwoleń na użytkowanie. Po prawe stronie Wisły metro powinno być gotowe około pół roku wcześniej.

Fot. Metro Warszawskie

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda