mobile
REKLAMA

„MagicznyBotaniczny” ponownie na UW

9 listopada Ogród Botaniczny UW ponownie zamieni się w krainę świateł. Wystawa iluminacji zabierze zwiedzających w podróż przez magię czterech żywiołów: ognia, wody, powietrza i ziemi. W tym roku na gości ogrodu świateł czekają zarówno nowe konstrukcje, jak i znane już iluminacje, a dodatkowo – rodzinna gra terenowa. Wystawa będzie otwarta do 16 lutego. Dochód ze sprzedaży biletów na wydarzenie pomoże ogrzać szklarniowe kolekcje roślinne Ogrodu, które można podziwiać również zimą

mat.pras.
„MagicznyBotaniczny” ponownie na UW

Uniwersytet Warszawski i Lumagica – międzynarodowy kreator ogrodów świetlnych – po raz czwarty przygotowały wystawę MagicznyBotaniczny inspirowaną światem roślin i zwierząt.

Przez całą jesień i zimę na gości czekać będzie  magiczna odsłona  opowieści o czterech żywiołach, którą zapoczątkowano w poprzednim roku. Do świata magii prowadzi zupełnie nowa, baśniowa brama. Wieczorem zwiedzający będą mogli spotkać Florę – boginię rozkwitającej przyrody. W podwodnej krainie zwiedzających zachwyci prawie trzymetrowa ryba, w strefie ognia „zapłonie” gigantyczne ognisko, w powietrzu warto wypatrywać nietoperzy, a na ziemi uroczych niedźwiadków. Premierowe atrakcje staną obok znanych już instalacji, tworząc trasę prawie 40 świetlnych przystanków. Wystawa zbudowana została z wykorzystaniem energooszczędnego oświetlenia LED, dzięki czemu zużycie energii jest minimalne – podobne do tej, jaką generuje winda w bloku.

– W Ogrodzie Botanicznym UW pokazujemy nie tylko rośliny, ale też więź, jaka łączy nas ze światem przyrody. Planując nasze działania, chcemy uświadamiać, jak ważna jest ochrona przyrody w całym jej niezmierzonym bogactwie. Mamy nadzieję, że wystawa MagicznyBotaniczny nie tylko zachwyci naszych gości światłem, ale także skłoni do refleksji nad rolą przyrody w naszym życiu. Gdy wiele roślin i zwierząt szykuje się do zimowego snu, my chcemy wciąż przypominać, że jesteśmy częścią większej całości, którą musimy chronić dla przyszłych pokoleń – podkreśla prof.  Marcin Zych, dyrektor Ogrodu Botanicznego UW.

Spacer z przygodami

W tym sezonie organizatorzy przygotowali także rodzinną grę terenową. Cały ogród stanie się planszą pełną zagadek i niespodzianek. Goście będą mogli wcielić się w poszukiwaczy, rozwiązując zagadki, które zamieniają zwykły spacer w pełną przygód podróż pośród żywiołów.

– Chcemy, by każda wizyta w ogrodzie świateł była niezapomnianym przeżyciem, które łączy pokolenia i budzi radość w sercach dzieci i dorosłych. Cieszymy się, że możemy dla Warszawiaków rozświetlać jesienne i zimowe wieczory blaskiem światła i uśmiechu. W zeszłym sezonie odwiedziło nas ponad 90 tys. osób. Dziękujemy za to zaufanie i obiecujemy nadal dzielić się magią – mówi Marzena Seweryniak, kierownik projektu Lumagica w Polsce.

Do 16 lutego

Wystawę można będzie oglądać w Ogrodzie Botanicznym UW (Al. Ujazdowskie 4) od  9 listopada  do 16 lutego, przez cały tydzień (poza wtorkami) W dniu otwarcia wystawa czynna będzie od godz. 16.00 do 21.00.

Ze względu na rosnące w Ogrodzie chronione oraz trujące dla zwierząt gatunki roślin psy i koty nie mogą być wprowadzane na teren wystawy. Dzieci powinny przebywać pod opieką dorosłych.

Bilety można kupić online na stronie https://lumagica.pl/ lub w kasach Ogrodu Botanicznego UW w godzinach otwarcia wystawy.

Studenci, doktoranci i pracownicy UW oraz dzieci do 5. roku życia mogą oglądać wystawę bezpłatnie. Kody umożliwiające darmowe wejście dla osób związanych z Uniwersytetem są dostępne na portalu Moje Konto UW.

 

 

fot. mat.pras.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda