mobile
REKLAMA

Malował po moście Grota – Roweckiego, bo kolega powiedział, że może

Problem z nielegalnym graffiti dotyczy wielu miast w całym kraju. W Warszawie w ostatnich dniach Straż Miejska zatrzymała 31-latka, który malował na konstrukcji mostu Grota – Roweckiego bez zgody zarządcy obiektu. Teraz mężczyzna będzie musiał, albo przywrócić miejsce do stanu pierwotnego, albo poniesie konsekwencje prawne. Mógłby, jednak tego uniknąć, gdyby swoje pasje „malarskie” realizował w miejscu do tego przeznaczonym

Maja Jaubin
Malował po moście Grota – Roweckiego, bo kolega powiedział, że może

W wielu miejscach w Warszawie wciąż możemy spotkać bazgroły, graffiti, które powstają w przestrzeni do tego nie przeznaczonej. Straż Miejska w ostatnich dniach zatrzymała mężczyznę, który postanowił zmienić wygląd mostu Grota-Roweckiego. Wg relacji Strażników 31-latek miał przy sobie 18 puszek farby i tłumaczył się, że kolega powiedział mu, że można w tym miejscu malować.

- Proponował nawet, że dokończy przy nas malunek, ale musieliśmy odwieść go od tego zamiaru – mówi starszy inspektor Piotr Rybicki, który brał udział w tej interwencji.

Sprawą 31-latka zajmie się teraz policja. Ma on dwa wyjścia. Jak wskazuje Straż Miejska, albo przywróci elewację do stanu pierwotnego, albo będzie musiał ponieść surowe konsekwencje prawne.

Mógłby tego uniknąć, gdyby swoje malunki wykonywał w miejscach do tego przeznaczonych, a tych w Warszawie nie brakuje.

- Z myślą o amatorach i twórcach sztuki ulicznej, aranżujemy w przestrzeni miejskiej strefy FREE GRAFFITI. Pierwsze z nich powstały już w 2009 roku. Kolejne dodajemy sukcesywnie tam, gdzie obserwujemy największą aktywność osób malujących graffiti oraz w odpowiedzi na prośby mieszkańców, czy samych twórców – wskazuje Zarząd Dróg Miejskich.

Warto jednak pamiętać, że graffiti jednak nie może zawierać treści wulgarnych, dyskryminujących jakiekolwiek grupy społeczne czy treści powszechnie uznanych za niewłaściwe.

Miejsca, w których powstały Strefy FREE GRAFFITI można odszukać na mapie - https://zdm.waw.pl/miejski-system-informacji/miejsca-free-graffiti/

Władze Warszawy w ubiegłym roku rozpoczęło kampanię poświęconą oczyszczaniu elewacji z bazgrołów. Miasto rozpoczęło regularne oczyszczanie m.in. zabytkowych budynków z graffiti.

Mieszkańcy zaś, którzy zauważą w przestrzeni miejskiej nielegalne graffiti mogą zgłosić ten fakt przez Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

 

fot. Straż Miejska

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda