Miejskie stypendia dla studentów
1 września rusza nabór wniosków o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla studentów. Szanse mają osoby, które mimo trudnych warunków materialnych, zdrowotnych bądź rodzinnych, mają dobre wyniki w nauce oraz osiągają sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażują się w różnorodne działania społeczne. Centrum Myśli Jana Pawła II czeka na zgłoszenia do 10 października.
Stypendia przeznaczone są dla uczniów i studentów uczących się w Warszawie. Nabór wniosków dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zakończył się w lipcu. Teraz swój czas na udokumentowanie osiągnięć mają studenci. Ubieganie się o stypendium odbywa się na zasadzie konkursu, w którym liczy się suma zebranych przez kandydata punktów. Comiesięczne wsparcie finansowe, które można uzyskać, wynosi od 500 do 1500 zł.
Jak dostać stypendium
Studenci muszą spełnić kilka warunków. Średnia z ostatniego roku akademickiego nie może być niższa niż 3,5, a studenci I roku powinni wykazać się średnią co najmniej 4,00 na świadectwie ukończenia szkoły ponadpodstawowej. Dochody gospodarstwa domowego nie mogą miesięcznie przekraczać 2500 zł. netto na osobę.
Choć samo wypełnienie wniosku stypendialnego nie jest skomplikowane i odbywa się online, wymaga jednak zgromadzenia dokumentacji uzasadniającej ubieganie się o stypendium – to na jej podstawie przyznawane są punkty. W jej skład wchodzi zarówno dokumentacja wyników w nauce, jak i poświadczenie sytuacji materialnej. Największą wagę ma jednak trzeci element, czyli wykaz dodatkowej działalności i osiągnięć (np. kopie zgromadzonych dyplomów lub certyfikatów, rekomendacje nauczyciela czy trenera) – to właśnie za zaprezentowane w tej części i poparte zaświadczeniami aktywności można zdobyć najwięcej punktów. Osoby, które o stypendium ubiegają się po raz pierwszy, mogą wykazać swoje osiągnięcia aż z trzech ostatnich lat.
Wparcie po raz 20.
Stypendia Centrum Myśli Jana Pawła II przyznawane są już po raz 20.
– W ciągu 19 lat swojej aktywności program stypendialny wsparł już blisko 9,8 tys. młodych osób z Warszawy – mówi Michał Senk, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II. – Niejednokrotnie mamy okazję obserwować stypendystów w działaniu, bo wielu z nich, oprócz pobierania stypendium, przez cały rok włącza się w proponowany przez nas program, korzysta z warsztatów samorozwojowych, realizuje z nami projekty na rzecz innych.
Więcej informacji oraz szczegółowy wykaz wymaganych do wniosku stypendialnego załączników znajduje się na stronie: stypendiajp2.pl.