mobile

Moda na Wolę

Na ścianie kamienicy, usytuowanej przy skrzyżowaniu ulicy Żelaznej 91 z aleją Solidarności, pojawi się wkrótce mural inspirowany przestrzenią dzielnicy. Twórcą malowidła o powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych jest Igor Chołda, znany pod artystycznym pseudonimem Aqualoop

Anna Tomasik
Moda na Wolę

Włodarze Woli chcą kształtować krajobraz dzielnicy poprzez sztukę i współpracę z artystami. Ma to ich zdaniem (i słusznie) wpływać nie tylko na estetykę okolicy, ale i budzić pozytywne skojarzenia z tym miejscem zarówno w pamięci mieszkańców, jak i odwiedzających to miejsce turystów.

Pod koniec ubiegłego roku Zakład Gospodarowania Nieruchomościami Wola ogłosił więc konkurs pod hasłem „Moda na Wolę”, podkreślając, że zgłaszane projekty powinny zawierać treści symbolicznie nawiązujące nie tylko do konkursowego hasła, ale i posiadać wysokie walory artystyczne oraz wpisywać się w kontekst przestrzenny i architektoniczny kamienicy przy ul. Żelaznej 91.

– Mural to forma sztuki, która może zachwycić i sprawić, że przestrzeń miejska staje się ciekawa i inspirująca. Zależy nam na włączaniu środowisk artystycznych w kształtowanie przestrzeni dzielnicy i na realizacji inspirowanej pozytywnymi skojarzeniami z Wolą – podkreśla Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Zgłoszono łącznie 37 projektów, ale – jak informuje wolski ratusz – w wyznaczonym regulaminem terminie dotarły do ZGN tylko 32. Jury, w którym zasiedli artyści, varsavianiści oraz przedstawiciele miasta, dzielnicy i wolskiego ZGN bezapelacyjnie wybrali projekt Igora „Aqualoopa” Chołda, projektanta, ilustratora, animatora i artysty kojarzonego ze światem street artu, a także laureata wielu nagród, m.in. I nagrody w konkursie na mural Levi’s “Go Forth” (2011) i I nagrody w konkursie na mural poświęcony Marii Curie-Skłodowskiej, który został zrealizowany na dziedzińcu metro Centrum w Warszawie (2011).

Foto: UD Wola

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda