Na folkową nutę do tańca od jutra w Parku Przy Bażantarni, a od 16 lipca w Parku J.P.II klasycznie
W lipcu powraca cykl letnich koncertów plenerowych muzyki klasycznej i folkowej. Cztery wydarzenia odbędą się w lipcu i cztery w sierpniu. Pierwszy koncert muzyki bałkańskiej w niedzielę, 9 lipca w Parku Przy Bażantarni. Koncerty rozpoczynają się o godz. 18.00. Wstęp wolny
- Przygotowaliśmy na czas wakacji wiele muzycznych atrakcji, które będą przenosić słuchaczy w świat folkowy i klasyczny. Między innymi w taki sposób korzystamy z uroków lata. A przy okazji koncertów folkowych będzie też można potańczyć na specjalnie do tego przygotowanych „dechach”. Życzę wspaniałej zabawy i cudownych muzycznych doznań - mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Klaudiusz Ostrowski.
W Parku Przy Bażantarni folkowo, a w Parku Jana Pawła II - klasycznie
W Parku Przy Bażantarni odbywać się będą koncerty folkowe, a w Parku im. Jana Pawła II koncerty klasyczne. Podczas tych pierwszych zapewnione będzie też miejsce do tańca.
Na pierwszy folkowy koncert zapraszamy w niedzielę, 9 lipca, o godz. 18.00. Tego dnia poznamy „Bałkańskie żywioły”, za sprawą zespołu Sarakina.
Zespół SARAKINA to jedyna w swoim rodzaju polsko-bułgarsko-czeska grupa muzyczna łącząca muzykę bałkańską z folkiem i elementami jazzu. Zespół tworzą profesjonalni multiinstrumentaliści, pasjonaci muzyczni, grający na oryginalnych instrumentach jak kaval, dudy, tambura jak również na akordeonie, klarnecie i kontrabasie.
SARAKINA zajęła I miejsce na Mikołajkach Folkowych w Lublinie, jest laureatem festiwalu Nowa Tradycja organizowanego przez Polskie Radio i laureatem Festiwalu Muzyki Etnicznej w Skierniewicach. Zespół otrzymał 4xTAK w programie telewizyjnym Must Be The Music. SARAKINA koncertowała między innymi w Luksemburgu, Irlandii, Włoszech, Austrii, Niemczech, Bułgarii, Rumunii, Litwie i Ukrainie. SARAKINA w swoim dorobku ma nagranych 6 płyt: Sarakina (2001), Junctions (2004), Fryderykata (2008), Dance of fire (2012), Live in studio (2014), Balkantron (2017). Albumy Sarakina i Junctions zostały laureatami Folkowego Fonogramu Roku organizowanego przez Polskie Radio.
Jacek Grekow – akordeon, gajda, kaval
Jan Mlejnek – klarnet, tambura
Anna Klebus – wokal
Mateusz Bielski – kontrabas.
Kolejne zaplanowane koncerty:
16 lipca, godz. 18.00 – Polki, Walce, Humoreski, kwartet smyczkowy Estrada Various – Park im. Jana Pawła II
Zespół Estradi Various powstał w 2018. Taki skład daje większe możliwości aranżacji, a utwory wykonane przez kwartet mają piękne, jednorodne brzmienie, wielkie bogactwo barw oraz szeroką paletę kolorystyki dźwiękowej.
Zespół tworzy interpretacje znanych utworów klasycznych i rozrywkowych, które na długo zagoszczą w pamięci słuchaczy.
Zespół tworzą:
Mariusz Połomka – skrzypce
Emilia Kopeć – skrzypce
Magda Sikorska – wiolonczela
Grzegorz Jerzak – kontrabas
W programie:
W. A. Mozart – Adagio z Sonaty Fortepianowej Nr 29
W. A. Mozart – Eine Kleine Nachtmusic G-dur, KV 525
J. Strauss – Polka Tritsch- Tratsch
J. Strauss – Polka Grzmoty i Błyskawice
G. Faure – Pavana
A. Dvorak – Humoreska
23 lipca, godz. 18.00 – Ludowa biesiada, Kapela Dzikie Wino – Park Przy Bażantarni (dechy do tańca)
Kapela Dzikie Wino – to zwieńczenie kilkunastoletniej działalności muzycznej Kamila Niemca, Dariusza Kosaka, Jakuba Steca i Macieja Steca.
Dzikie Wino swym śpiewem i muzyką integruje szeroką publiczność, dając dużą dawkę dobrej muzyki, humoru, naturalnej żywiołowości oraz niczym nieograniczonej szeroko pojętej biesiady. Występowali w kraju i zagranicą.
Kapela Dzikie Wino wykonuje przede wszystkim melodie: regionalne Rzeszowa i okolic, góralskie, łemkowskie, ukraińskie, słowackie i cygańskie.
Kapela Dzikie Wino to: Muzyka, Śpiew, Biesiada.
Kamil Niemiec – skrzypce, śpiew
Dariusz Kosak – akordeon / instr. klawiszowe, śpiew
Maciej Stec – kontrabas / gitara basowa, śpiew
Jakub Stec – instr. perkusyjne, śpiew
30 lipca, godz. 18.00 – Geniusz Mozarta, zespół Golden Gate String Quartet - Park im. Jana Pawła II
Kwartet Golden Gate String Quartet wykonuje znane dzieła muzyki klasycznej, standardy muzyki filmowej, musicalowej, oraz covery największych przebojów muzyki popularnej.
Zespół tworzą:
Gabriela Żmigrodzka – I skrzypce
Sabrina Stachel – II skrzypce
Anna Paluch – altówka
Katarzyna Gaszczyk – wiolonczela
W programie:
W. A. Mozart – Eine Kleine Nachtmusic G-dur, KV 525
W. A. Mozart – Rondo Alla Turca
W. A. Mozart – Koncert fortepianowy Nr 21
W. A. Mozart – Divertimento D-dur
W. A. Mozart – Kwartet Smyczkowy Nr 3 G-dur
W. A. Mozart – Ave Verum Corpus
W. A. Mozart – Divertyimento F-dur
6 sierpnia, godz. 18.00 – Jewish Gipsy, zespół Klezmersi – Park Przy Bażantarni (dechy do tańca)
Członkowie zespołu Klezmersi są absolwentami Akademii Muzycznej im F. Chopina w Warszawie. Główną ich pasją, jest tradycyjna muzyka żydowska, a ich żywiołem jest niczym nieskrępowana interpretacja muzyczna w bezpośrednim kontakcie z odbiorcą. Podczas koncertów prezentują klezmerską muzykę z całej Europy, a zwłaszcza z Polski, Węgier, Rumunii, Niemiec oraz krajów bałkańskich. Wykonują również utwory wybitnych kompozytów tworzących w tej stylistyce.
"Nasze występy składają się z utworów z różnych stron świata m.in. utwory polskie, węgierskie, rumuńskie, żydowskie, bałkańskie, rosyjskie, niemieckie, francuskie, włoskie, standardy światowej muzyki rozrywkowej. Całość wykonywana na instrumentach akustycznych tworzy naturalną, pełną ekspresji atmosferę".
Robert Smoderek – klarnet
Damian Orłowski – skrzypce
Robert Kuśmierski – akordeon
Michał Lamża – kontrabas.
13 sierpnia, godz. 18.00 – Cztery Pory Roku, kwartet Arte - Park im. Jana Pawła II
Kwartet smyczkowy ARTE (Warszawa) powstał z pasji wykonywania muzyki kameralnej. Zespół tworzą cztery młode, utalentowane artystki występujące w kraju i za granicą, na co dzień związane zawodowo z najlepszymi orkiestrami i instytucjami muzycznymi w Polsce.
Zespół otwarty jest na wszelkiego rodzaju współpracę - udział w projektach z obszarów zarówno muzyki klasycznej jak i rozrywkowej; działania interaktywne i multimedialne, a także inne formy działalności koncertowej.
Kwartet ARTE to z jednej strony energia i pasja, z drugiej zaś profesjonalizm i doświadczenie!
Zespół tworzą:
Marta Grott - I skrzypce,
Magdalena Dąbek-Kaniuga - II skrzypce,
Marta Więcławska-Tkaczyk - altówka,
Kinga Bacik - wiolonczela.
W programie:
A. Vivaldi – Cztery Pory Roku :
Koncert nr 1 E-dur „Wiosna”, RV 269
Koncert nr 2 g-moll „Lato”, RV 315
Koncert nr 3 F-dur „Jesień”, RV 293
Koncert nr 4 f-moll „Zima”, RV 297
20 sierpnia, godz. 18.00 – Greckie wesele, zespół Hasapiko - Park Przy Bażantarni (dechy do tańca)
W muzyczną podróż po Grecji, zabierze nas zespół Hasapiko. Słynący ze swojego specyficznego “greckiego” brzmienia, pełnego klimatu i melodyki muzyki greckiej.
W repertuarze znajdą się zarówno tradycyjne greckie pieśni i tańce, jak i współczesne, a nawet powszechnie znane utwory rozrywkowe. Specyficzne brzmienie, klimat i melodykę tej pięknej muzyki, podkreśli tradycyjny instrument grecki bouzouki, na którym po mistrzowsku gra rodowity Grek. W programie koncertu m.in.: Evdokia, Oniro de meno, Bouzouki agapo, Matia vorkumena, Paploma, Hronia helidonia, Garsona. Nie zabraknie również melodii z filmu „Grek Zorba” oraz „Miłość jak wino”...
Liliana Cercel – wokal
Karol Podkul – akordeon
ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΣΧΙΖΟ∆ΗΜΟΣ - bouzouki
27 sierpnia, godz. 18.00 – Sonaty i Romanse, Aleksandra Hałat - Park im. Jana Pawła II
Aleksandra Hałat ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie fortepianu. Swoją artystyczną edukację kontynuowała w Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu, gdzie studiowała zagadnienia wykonawcze muzyki solowej i kameralnej. Była stypendystką m.in. Vienna International Pianists oraz American Institute for Musical Studies.
W programie:
L. van Beethoven – Sonata Księżycowa
L. van Beethoven – Romans F dur op. 50 nr 2 na skrzypce i fortepian
L. van Beethoven – Sonata na fortepian i skrzypce G-dur op. 30 nr 3
L. van Beethoven – Dla Elizy.
fot.UDUrsynów