mobile
REKLAMA

Na stołecznych ulicach pijanymi kierowcami są najczęściej mężczyźni

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie opublikował raport dotyczący stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego w stolicy w poprzednim roku. Z udostępnionych danych wynika, że osoby jeżdżące po stołecznych ulicach pod wpływem alkoholu to głównie mężczyźni

Jakub Bielawski
Na stołecznych ulicach pijanymi kierowcami są najczęściej mężczyźni

Mężczyźni częściej prowadzą pod wpływem

- Wśród 753 wypadków drogowych, do których doszło w 2022 r., 20 spowodowali nietrzeźwi kierowcy. W 18 przypadkach wcześniej pili alkohol, w dwóch – byli pod wpływem innych środków odurzających. Choć to kilka procent wszystkich wypadków, są one tragiczne w skutkach. Spośród 26 poszkodowanych zginęły w nich 4 osoby, a 2 zostały ciężko ranne – przekazał w raporcie Zarząd Dróg Miejskich.

Dane statystyczne zawarte w raporcie przygotowanym przez Zarząd Dróg Miejskich wykazują wyraźną dysproporcję między mężczyznami a kobietami w zakresie wypadków drogowych spowodowanych przez kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających. Według raportu za rok 2022 w Warszawie, niemal wszystkie tego rodzaju wypadki zostały spowodowane przez mężczyzn, z wyjątkiem pojedynczego przypadku, gdzie kierującą pojazdem pod wpływem alkoholu była kobieta.

Ogromna dysproporcja w statystykach

W okresie od 2019 do 2022 roku, mężczyźni stanowili większość sprawców wypadków drogowych po spożyciu alkoholu lub nielegalnych substancji w Warszawie. Prowadzący samochody mężczyźni odpowiedzialni byli za 97 wypadków, podczas gdy liczba takich zdarzeń z udziałem kobiet, które znajdowały się w stanie nietrzeźwości, była znacznie mniejsza - tylko cztery przypadki.

- Ofiarami byli kierowca i pasażer auta, które zostało staranowane przez kierowcę samochodu dostawczego (sprawca odniósł lekkie obrażenia), pasażer auta, którego pijany kierowca uderzył w słup (sprawca wyszedł z wypadku bez szwanku), oraz pieszy, potrącony w efekcie uderzenia w stojące auto (sprawca również wyszedł z wypadku bez obrażeń) – informują stołeczni drogowcy.

Żaden z pijanych kierowców, którzy w zeszłym roku spowodowali wypadek na stołecznych ulicach, nie zginął.

fot.Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda