mobile
REKLAMA

Na Ursynowie powstał ekologiczny labirynt

Labirynt z żywopłotu to kolejny zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego projekt. Labirynt powstał obok Rowerowego Miasteczka przy ul. Kazury. To ekologiczne i kreatywne miejsce zabawy oraz odpoczynku uzyskało w głosowaniu poparcie 1916 mieszkańców dzielnicy. Koszt realizacji to 59 900 zł.

Informacja prasowa
Na Ursynowie powstał ekologiczny labirynt

- To ciekawy projekt, łączy on miejską zieleń z funkcjonalnością placu zabaw dla najmłodszych – informuje  zastępca burmistrza Bartosz Dominiak. Warto podkreślić, iż autor projektu to jeden z najmłodszych wnioskodawców w ramach budżetu obywatelskiego. Dla wszystkich powinien to być wzór do naśladowania i motywacja do złożenia swoich pomysłów w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego, co będzie możliwe już od 1 grudnia – dodaje.

O projekcie

 Labirynt ma kształt kwadratu i zajmuje powierzchnię o wymiarach około 18x18 metrów. Zasadzony w październiku  żywopłot ma wysokość i szerokość około 1  metra, a podłoże ścieżek o szerokości około 1,2 m jest wykonane z nawierzchni mineralnej. Po latach żywopłot będzie wyższy, dzięki czemu zabawa będzie jeszcze lepsza. Rodzice mogą podziwiać przyrodę i odpocząć, a dzieci pobawić się w tym miejscu w berka i chowanego. Atrakcja będzie służyć wiele lat, jako miejsce zabaw dla małych i dużych dzieci.

- Mam 10 lat i chciałbym zrobić labirynt z żywopłotu, który będzie jednocześnie ogrodem i miejscem, w którym dzieci będą mogły się bawić w różne zabawy. Taki sam widziałem na wakacjach i świetnie się bawiłem z moim bratem – wskazał w uzasadnieniu swojego pomysłu jeden z najmłodszych w Warszawie projektodawców budżetu obywatelskiego.

Fot. UD Ursynów

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda