mobile
REKLAMA

Narciarze wracają na Górkę Szczęśliwicką

Zakończył się jeden z etapów remontu ośrodka Szczęśliwice. Nowa mata zjazdowa i instalacja oświetleniowa to tylko niektóre z wprowadzonych zmian na stoku. To wielka gratka dla warszawskich miłośników białego szaleństwa, którzy już od środy, 10 października, mogą korzystać ze zmodernizowanej Górki.

Informacja prasowa
Narciarze wracają na Górkę Szczęśliwicką

- Bardzo się cieszę, że możemy zakomunikować, że Górka Szczęśliwicka jest gotowa do sezonu zimowego. To kolejny etap remontu tego ośrodka sportowego. W pierwszej części prac, z niewykorzystanych dotąd piwnic zrobiliśmy perełkę. Przenieśliśmy pomieszczenia zaplecza, sanitariaty, została wybudowana sala konferencyjna – to wszystko służy już narciarzom. Jednak niezwykle cieszy mnie, że dziś oddajemy mieszkańcom zmodernizowany stok narciarski. Była to duża, trudna logistycznie inwestycja. Jej kluczowym punktem była wymiana maty zjazdowej, mocno wyeksploatowanej przez ostatnie 19 lat. Tych zmian na stoku zaszło oczywiście więcej – wymiana oświetlenia, rozbudowa systemu zraszania, a także nowy taras widokowy na samym szczycie stoku, z którego rozpościera się piękna panorama Warszawy. Górka Szczęśliwicka jest gotowa do eksploatacji i podkreślam, że to nie koniec zmian, które czekają ten obiekt. Przed nami jeszcze modernizacja górnych poziomów budynku – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Zakończyliśmy kolejny etap modernizacji ośrodka Szczęśliwice. Została wymieniona mata pokrywająca cały stok narciarski, zmodernizowano drewnianą konstrukcję tarasu widokowego oraz górną stację kolei krzesełkowej. Wymienione zostało oświetlenie oraz przeprowadzono renowację i rozbudowę systemu zraszania stoku zjazdowego. W budynku zostały odnowione piwnice, gdzie powstały m.in. toalety i szatnie dla odwiedzających, a także sala konferencyjno–sportowa oraz pomieszczenia magazynowe dla klubów i szkółek narciarskich.

- Chcę bardzo podziękować za to, że w ciągu ostatnich dwóch lat udało się zdobyć aż 130 mln zł na inwestycje w duże stołeczne obiekty rekreacyjno-sportowe. Spotykamy się dziś w jednym z tych obiektów - świeżo zmodernizowanej Górce Szczęśliwickiej. Zapraszam serdecznie wszystkich mieszkańców, aby osobiście przetestowali nowe możliwości stoku zjazdowego, na którym można uprawiać narciarstwo i snowboard przez cały rok, bez względu na pogodę i porę roku – mówi Paweł Lech, przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady m.st. Warszawy.

Wykonawcą tej inwestycji jest firma PPHU WEMO-GROUP Mariusz Maligłówka. Za swoją pracę otrzymała wynagrodzenie w wysokości 9 932 534,13 zł brutto.

Szczegółowe informacje na temat nowej oferty ośrodka „Szczęśliwice” znajdują się tutaj.

To nie koniec prac na „Szczęśliwcach”
Wkrótce kompleksową modernizację przejdzie również budynek ośrodka „Szczęśliwice”. Do już wyremontowanych piwnic, gdzie powstały m.in. toalety i szatnie dla odwiedzających, a także sala konferencyjna i pomieszczenia gospodarcze, dołączą górne poziomy budynku.

Zakres prac
Zmodernizowana zostanie centralna część parteru budynku ośrodka. Prace obejmą wykonanie nowej klatki schodowej skomunikowanej z piętrem, zlokalizowanej bezpośrednio przy projektowanym dźwigu dla osób z niepełnosprawnościami. Wyremontowane zostaną również toalety, szatnie i pomieszczenia pracownicze. Powiększona zostanie serwerownia z dostosowaniem jej do aktualnych wymagań.

Roboty w zakresie nadbudowy budynku obejmą wykonanie zadaszenia istniejącego tarasu. Wyniesiony będzie także fragment dachu, który zostanie przeznaczony na zaplecze techniczne. W ramach planowanych prac na piętrze budynku w jego centralnej części od strony frontu powstanie nowoczesna strefa rekreacyjno-sportowa, w skład której wchodzić będzie siłownia, sala fitness, przestrzeń z urządzeniami do symulacji jazdy na nartach, sala aerobowa i pokój rehabilitacji. Powstaną również nowe pomieszczenia biurowe z salą konferencyjną oraz częścią socjalną dla pracowników ośrodka. W centralnej części od strony stoku powstanie otwarty taras widokowy z możliwością zamykania lekkimi przesłonami szklanymi. W lewym skrzydle budynku zlokalizowana będzie sala restauracyjna z zapleczem oraz zamkniętym tarasem ogrzewanym. Modernizacja obejmuje również prace instalacyjne.

Oprócz remontu budynku wykonane zostaną prace związane z zagospodarowaniem okolicznego terenu. Wzdłuż drogi dojazdowej do ośrodka oraz w obrębie placu przed budynkiem zostanie zrealizowanych szereg prac związanych m.in. z budową nowych miejsc parkingowych, wykonaniem miejsca postoju rowerów oraz nowego odwodnienia liniowego placu przed budynkiem, wymianą nawierzchni czy wykonaniem nasadzeń. Zakres prac obejmuje również izolację ścian fundamentowych, remont elewacji budynku z ociepleniem i montażem stolarki zewnętrznej oraz wykonanie nowych schodów zewnętrznych, dachu budynku i zabudowy poziomu technicznego.

Trwa przetarg na wykonawcę tych prac. Rozpoczęcie realizacji inwestycji zostało zaplanowane na pierwszy kwartał 2019 r., aby nie wyłączać ośrodka z użytkowania na cały sezon zimowy. Wszystkie prace powinny zakończyć się w ciągu 395 dni od daty podpisania umowy.

Źródło i fot.: Urząd m.st. Warszawy

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda