Nauka segregacji odpadów dla szkół i przedszkoli
„Mini wysypisko” to projekt edukacyjny Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie, poświęcony segregacji odpadów. Po feriach zimowych w nowej odsłonie warsztatów udział będą mogły wziąć stołeczne przedszkola i szkoły podstawowe. Tym razem zajęcia odbywać się będą nie tylko w placówkach, ale również w Centrum Informacyjnym rozbudowy i modernizacji ZUSOK na Targówku.
Warsztaty „Mini wysypisko”, realizowane przez MPO Warszawa, to inicjatywa, która powstała z myślą o edukacji najmłodszych poprzez kreatywną zabawę. Dzięki zaimprowizowaniu „małego wysypiska odpadów” uczniowie mają okazję sprawdzić się podczas ich segregowania. To nauka pracy w grupie, trening odpowiedzialności, ale przede wszystkim kształtowanie przekonania, że troska o środowisko jest bezcenna i każdy może pozytywnie zmienić swój kawałek świata. Im wcześniej uczniowie poznają zasady segregacji, tym łatwiej będzie im wypracować konkretne nawyki w przyszłości oraz przekazywać tą wiedzę innym, również dorosłym.
– Spotkania edukacyjne w ramach projektu „Mini wysypisko” prowadzimy od ubiegłego roku. Do tej pory spotykaliśmy się w szkołach, przedszkolach, podczas dzielnicowych wydarzeń oraz w ramach współpracy z innymi instytucjami. W naszych zajęciach uczestniczyło już ponad tysiąc osób – również dorosłych – mówi Jakub Turowicz z Zespołu Komunikacji Społecznej MPO Warszawa.
„Mini wysypisko” – nowa odsłona
Po feriach zimowych warsztaty „Mini wysypisko” odbywać się będą nie tylko w szkołach i przedszkolach, ale również w przestrzeni edukacyjnej Centrum Informacyjnego rozbudowy i modernizacji ZUSOK przy ul. Zabranieckiej 4 na warszawskim Targówku. Centrum funkcjonuje jako źródło bieżących informacji o modernizowanej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Jest jednocześnie miejscem edukacji ekologicznej i działań warsztatowych.
W warsztatach uczestniczyć mogą 20-osobowe grupy dzieci i młodzieży w wieku 6-12 lat. Każde spotkanie trwa około 45 minut. Organizatorzy dbają o zachowanie zasad higieny podczas warsztatów, dlatego wszyscy uczniowie zostaną wyposażeni w jednorazowe rękawiczki.
Zgłoszenia udziału należy kierować na adres mailowy: prasa@mpo.com.pl lub telefonicznie: 572 831 198. Zajęcia są bezpłatne.
Fot. UM Warszawa