mobile

Nie samą szkołą uczeń żyje

Najbliższe 10 miesięcy dzieci i młodzież spędzą w szkolnych ławkach. Przed nimi ogrom nauki, kartkówki, klasówki i egzaminy. Jednakże, nie samą nauką uczeń żyje. Potrzebne są też rozrywki.

 

Redakcja/ fot. pixabay
TAGI
Nie samą szkołą uczeń żyje

 

Wypoczynek nie powinien oznaczać siedzenia przed telewizorem czy komputerem. Ważne jest, by zorganizować wolny czas dziecka tak, by mogło w tym czasie się również rozwijać. Warto jednak zajęcia dodatkowe wybrać zgodnie z zainteresowaniami dziecka.

 

Artystyczna dusza

 

Niektóre z dzieci wykazują zainteresowanie zajęciami artystycznymi. Warto wybrać dla nich zajęcia plastyczne, muzyczne czy warsztaty teatralne. Znajdziemy je w dzielnicowych ośrodkach kultury. Zwykle nie są w wygórowanych cenach, więc nie musimy martwić się o stan naszego portfela. Dlaczego warto? Ponieważ to doskonały sposób na rozwijanie kreatywności i naturalnych zdolności dziecka. Poza tym – podczas zajęć dziecko przebywa wśród rówieśników, z którymi dzieli pasję. To świetna okazja do zawarcia nowych przyjaźni. Ponadto, kto wie, może właśnie otwieramy drogę do kariery przyszłemu malarzowi, aktorowi albo gwieździe rocka?

 

Sport to zdrowie

 

Jeśli nasze dziecko wprost nie może usiedzieć na miejscu, warto pomyśleć o zajęciach sportowych. Wybór jest ogromny. Dla dzieci organizowane są zajęcia ze sportów drużynowych, sztuk walki, tenisa, tańca czy gimnastyki. Pociechę możemy też zapisać na basen czy jazdę konną. Dziecko w ten sposób rozładuje swoją niespożytą energię oraz nauczy się dyscypliny czy współzawodnictwa, a my będziemy spokojni o jego bezpieczeństwo.

 

Nauka nie taka straszna

 

Wśród popularnych form spędzania czasu po szkole są też zajęcia, podczas których dziecko może nauczyć się języka obcego, matematyki, programowania czy nawet robotyki. Lekcje prowadzone są w sposób przystosowany do danej grupy wiekowej, często w formie zabawy, szczególnie dla najmłodszych. Nasza pociecha może w ten sposób nauczyć się wielu rzeczy, nie odczuwając, że się właśnie uczy.

 

 

Zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży jest naprawdę wiele. Najważniejsze, by wybierając je, brać pod uwagę zainteresowania dziecka. Nie możemy również przesadzać z ilością dodatkowych aktywności. Pozwólmy dziecku również po prostu odpocząć.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda