mobile

Nowa przestrzeń dla muzyki na Ochocie

Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab jest pierwszą i jedyną w Polsce stałą sceną dla muzyki nowej. Podczas dwudniowego wydarzenia z okazji otwarcia instytucji przy Barskiej 29 na odwiedzających czekać będą instalacje dźwiękowe, koncerty i opowieści.  Hashtag Lab prowadzony przez Fundację Sfera Harmonii właśnie rozpoczyna swoją działalność jako Społeczna Instytucja Kultury m.st. Warszawy.

informacja prasowa
Nowa przestrzeń dla muzyki na Ochocie

Dla nas jest to wyjątkowy moment, bo to kolejne otwarcie Społecznej Instytucji Kultury, piątej w Warszawie, ale pierwszej, która zajmuje się muzyką nową. Mam nadzieję, że będzie to miejsce, które będzie wspierać całe środowisko muzyki współczesnej i nowej, a muzycy i muzyczki będą się tu dobrze czuli i dostarczą warszawiakom wielu muzycznych emocji – mówiła podczas otwarcia nowej Społecznej Instytucji Kultury Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

W piątek i sobotę (24 i 25 lutego) w godz. od 12:00 do 20:00 po wnętrzu pięknej willi przy Barskiej 29 gości oprowadzać będą członkowie kooperatywy Hashtag Ensemble, którzy opowiedzą o planach działalności nowej instytucji.

Dziś od godziny 16:00 będzie można oglądać także interaktywną instalację Wojciecha Błażejczyka #Network Music oraz wysłuchać rozmowy z autorem. Od godziny 17:00 na patio Hashtag Labu prezentowana będzie projekcja weneckiej video-opery. W muzyczny rejs gondolą zabiorą uczestników Joanna Freszel, instrumentaliści Hashtag Ensemble i klawesynistka Gośka Isphording. Projekcje wideo przygotowały Pia Partum i Aleksandra Ołdak.

Kulminacyjnym punktem otwarcia Przestrzeni Muzyki Współczesnej Hashtag Lab będzie sobotni, trzyczęściowy koncert otwarcia. O 20:00 na scenie Hashtag Labu Martyna Kosecka i Idin Samimi Mofakham zaprezentują utwór „Surge" – artystyczny głos w sprawie zbrodni dziejących się w Iranie. A o 21:00 odbędzie się koncert gospodarzy – zespołu Hashtag Ensemble. W programie koncertu znalazły się słynne utwory Petera Maxwella Daviesa „Eight Songs for a Mad King" (1969) i Louisa Josepha Andriessena „Workers Union" (1975). Otwarcie Przestrzeni Muzyki Współczesnej zakończy set DJ-ski w wykonaniu duetu Ryterski Live / czuły.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na Facebooku.
Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab współfinansuje m.st. Warszawa.

fot. um Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda