mobile
REKLAMA

Nowa trasa tramwajowa na Gagarina już przejezdna

Dziś przed godziną piątą rano ruszyły tramwaje na Gagarina. Nową trasą jeżdżą tramwaje linii nr 11. Jest to pierwszy etap inwestycji, która prowadzić będzie do Wilanowa. - Po ponad 50 latach tramwaj wrócił na odcinek między Czerniakowską a Belwederską. To odnoga tramwaju do Wilanowa, której budowę kontynuujemy. Ten fragment miasta się zmienia mówił dziś prezydent Rafał Trzaskowski

 

NKK
Nowa trasa tramwajowa na Gagarina już przejezdna

Tory na Gagarina zostały otwarte. Nowy odcinek trasy tramwajowej liczącej 2 km prowadzi ulicami Goworka, Spacerową i Gagarina. Obsługuje go linia nr 11, która kursuje Dolnego Mokotowa, przez Śródmieście, Dworzec Centralny, Wolę, aż do Cmentarza Wolskiego. W godzinach szczytu trasa wydłużona jest do pętli Nowe Bemowo.

- Po ponad 50 latach tramwaj wrócił na odcinek między Czerniakowską a Belwederską. To odnoga tramwaju do Wilanowa, której budowę kontynuujemy. Ten fragment miasta się zmienia. Mamy nową odsłonę ulicy, nowe drogi rowerowe, dużo zieleni. Trwają jeszcze drobne prace wykończeniowe, ale zależało nam na tym, by w maju ten tramwaj uruchomi– mówił dziś prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Wraz z nową trasą powstały nowe przystanki. Chodzi o przystanek Goworka (na wylotach skrzyżowania Puławskiej i Goworka), Spacerowa (na wylotach skrzyżowania Spacerowej, Belwederskiej i Gagarina), Sielecka (na wylotach skrzyżowania Sieleckiej i Gagarina) oraz Sielce (po zachodniej stronie skrzyżowania Gagarina i Czerniakowskiej).

 

fot. Tramwaje Warszawskie/WTP

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda