mobile
REKLAMA

Nowe ławki na Ochocie

Tematem wzbudzającym wiele emocji były i są ławki. Tak jest od lat. Jedni chcą, aby było ich więcej, żeby urozmaicić przestrzeń do wypoczynku, inni, żeby ich nie instalować, bo stają się miejscem tzw. „libacji plenerowej”. Wszystkim nie da się dogodzić, a już, z pewnością, nie w temacie ławek.  

Informacja prasowa
TAGI Ochota ławki
Nowe  ławki na Ochocie

.  Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi na Ochocie (pisaliśmy o nich kilka razy na początku roku) respondenci w  większości popierają pomysł większej liczby ławek. Opinie pozytywne ani negatywne nie są zróżnicowane według wieku. Wyniki badania wskazują na rozbieżności w zależności od lokalizacji wywiadu. Przy Urzędzie Dzielnicy najbardziej widać różnice zdań, ale tutaj także największy odsetek badanych zdecydowanie pozytywnie odniósł się do pomysłu. Przy Pl. Narutowicza i przy parkach właściwie nie było głosów krytycznych  wobec dostawienia ławek. Jak widać, pomimo rozbieżnych opinii, zwolennicy ławek stanowią większość.

W ramach warszawskiego projektu  z Budżetu Obywatelskiego „777 ławek dla Warszawy” Zarząd Zieleni m.st. Warszawy podjął  decyzję o zainstalowaniu 18 ławek na terenie dzielnicy Ochota. Pierwotnie miało ich być 24, ale ostatecznie w Zarządzie Zieleni podjęto decyzję o 18 ławkach dla Ochoty. Zostanie zainstalowanych 10 ławek warszawskich w modelu z oparciem i podłokietnikami oraz 8 ławek z oparciem bez podłokietników. Akcja „Ławka Warszawska” to proces, podczas którego wspólnie z mieszkańcami wskazujemy miejsca, gdzie staną nowe ławki. Zwraca się uwagę na potrzeby różnych grup mieszkańców. Ławka warszawska oferowana przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy jest ustandaryzowana, aczkolwiek występują jej różne warianty.

Jak już wspomniano wyżej  Zarząd Zieleni m.st. Warszawy przeznaczył dla Ochoty 18 ławek (początkowo miało być ich nieco więcej). Zostaną one zlokalizowane zarówno na terenach podległych dzielnicowemu Wydziałowi Ochrony Środowiska, jak i na terenach zarządzanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami Ochota. Wydział Ochrony Środowiska planuje zainstalować ławki przy Włodarzewskiej 68 – 2 sztuki oraz jedną ławkę przy Skwerze Skanderberga.  W przypadku ZGN planuje się usytuowanie ławek w następujących lokalizacjach: Przemyska 11, Białobrzeska 22, Grójecka 70, Kopińska 17, Wawelska 11 a i b, Grójecka 31A/33,Lelechowska 14, Frascati 6, Raszyńska 52, Słupecka 11, Wolnej Wszechnicy 4, Bohaterów Września 19, Bitwy Warszawskiej 10, Białobrzeska 28, Siewierska11.  

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda