Nowe obiekty sportowe na dawnej Skrze
Ośrodek Wawelska położony przy ul. Wawelskiej 5 wraca na sportową mapę Warszawy, jako przestrzeń parkowa z rozbudowaną infrastrukturą sportową. Już niedługo mieszkańcy będą mieli do dyspozycji m.in. stadion treningowy, boisko do rugby i tereny zielone połączone z Polem Mokotowskim.

Miasto przekazało najnowsze informacje dotyczące aktualnego postępu prac na terenie dawnej Skry. W ramach pierwszego etapu modernizacji Ośrodka Wawelska powstały: profesjonalny stadion lekkoatletyczny z bieżnią okrężną i prostą, strefami do skoków (w dal, wzwyż, o tyczce, trójskoku) i rzutów (oszczep, kula, młot, dysk), a także boisko do rugby z naturalną nawierzchnią i trybunami. Na terenie kompleksu są też ścieżki biegowe, urządzenia do treningu z płotkami i slalomów, siłownia plenerowa i drążki kalisteniczne.
– Zmodernizowany kompleks przy ul. Wawelskiej wraz z Polem Mokotowskim tworzy wyjątkową przestrzeń do codziennego ruchu i relaksu na świeżym powietrzu, z którego mieszkańcy i mieszkanki będą mogli korzystać już z końcem kwietnia – powiedziała Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.
Przy nowym stadionie wybudowano także nowoczesne zaplecze sportowe, czyli budynek z szatniami, prysznicami, sanitariatami, pomieszczeniami dla trenerów i sędziów, trybunami oraz ogólnodostępną toaletą – wszystko dostosowane jest także do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Przy ul. Wawelskiej nie zabraknie również przestrzeni do odpoczynku. Powstały alejki z nawierzchni mineralnej, ogrody deszczowe, zbiornik wodny, fontanna, leżaki, stoły do tenisa stołowego i gry w szachy. Inwestycja została zrealizowana z troską o zieleń – w znacznym stopniu zachowano istniejący drzewostan i wykonano dodatkowe nasadzenia. To ponad 350 sztuk, głównie: klonów, jarzębin, brzóz, lip, buków, kasztanowców i ambrowców. Nie zabrakło również tysięcy krzewów i bylin.
Poza tym w trakcie realizacji inwestycji zastosowano szereg rozwiązań, których celem jest ochrona drzew. Wykorzystano ekrany korzeniowe, zadbano o odpowiednią geometrię alejek, użyto istniejące murki jako naturalne ekrany korzeniowe, zastosowano palisady wokół drzew oraz wkomponowano istniejące już drzewa w projektowane zagospodarowanie terenu.