Nowy rozdział Teatru Powszechnego: trwa konkurs na dyrektora
Miasto stołeczne Warszawa poszukuje nowego dyrektora Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera i ogłasza konkurs na to stanowisko. Zgłoszenia można składać do 16 grudnia 2023 roku. Wybrany kandydat obejmie pięcioletnią kadencję, która pokryje pięć nadchodzących sezonów artystycznych
Wymagania i Wizja Teatru
Warszawa planuje, aby Teatr Powszechny nadal pełnił rolę teatru repertuarowego, koncentrującego się na współczesnej literaturze i dramaturgii. Nowy dyrektor będzie odpowiedzialny za stworzenie różnorodnego repertuaru, który przyciągnie szeroką widownię i odpowie na potrzeby różnych grup odbiorców. Ważnym oczekiwaniem jest także otwartość teatru na współpracę z lokalnymi organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami kultury położonymi na prawym brzegu Wisły.
Wymagania stawiane kandydatom obejmują:
- wykształcenie wyższe,
- minimum pięcioletnie doświadczenie w realizacji projektów teatralnych, pracy w instytucji kultury lub organizacji pozarządowej związanej z kulturą,
- co najmniej pięcioletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem.
Dodatkowo osoby startujące w konkursie będą musiały opracować 5-letni program, który obejmie strategię rozwoju i funkcjonowania Teatru Powszechnego. Szczegółowe wymagania można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.
Teatr Powszechny – Scena z Tradycją
Teatr Powszechny działa nieprzerwanie od 1944 roku na warszawskiej Pradze, a dzięki dyrekcji m.in. Adama Hanuszkiewicza i Zygmunta Hübnera zyskał renomę jednej z najważniejszych scen stolicy. Na jego deskach wystawiano uznane spektakle zarówno polskiej, jak i światowej klasyki. Cechą charakterystyczną tej instytucji jest również wyjątkowy zespół aktorski. Po transformacji ustrojowej Teatr Powszechny utrzymał swoją rozpoznawalność i renomę, a Zygmunt Hübner, były dyrektor teatru, został jego patronem.
Fot.: Cezary Warś