mobile
REKLAMA

Opuszczone zapory - zakaz wjazdu

Policjantów warszawskiej „drogówki” chyba już nic nie powinno dziwić. Oznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, zatrzymali się przed opuszczonymi zaporami – normalna sytuacja. Jednak nie do końca, bo zarejestrowali, jak z przeciwnego kierunku kierowca Daewoo objeżdża zapory, przejeżdża przez torowisko i zatrzymuje się tuż obok nich…

informacja prasowa
Opuszczone zapory - zakaz wjazdu

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji patrolując stołeczne ulice, zarejestrowali niebezpieczną sytuację przy jednym z przejazdów kolejowych w Warszawie. Kierowca Daewoo ominął opuszczone zapory i przejechał przez torowisko – gdzie, po drugiej stronie zapór stał oznakowany radiowóz. Można nie zauważyć oznakowanego radiowozu? Można… Kierowca tłumaczył swoje zachowanie tym, że się zagapił. Przy szybkiej pomocy policjantów i dróżnika, kierowca Daewoo opuścił niebezpieczne miejsce. Tym razem nic nikomu się nie stało, ale taka sytuacja mogła skończyć się tragicznie.

Naruszenie zakazu wjazdu za sygnalizator przy sygnale czerwonym, czerwonym migającym(…), objeżdżanie opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżanie na przejazd, jeśli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało zakończone – nie jest warte ryzyka utraty zdrowia, a nawet życia…

Za to wykroczenie policjanci nałożyli mandat w wysokości 2000 złotych i 15 punktów. Dodatkowo sporządzili wniosek o ukaranie do sądu za kierowanie pojazdem BEZ UPRAWNIEŃ.

Zgodnie z KODEKSEM WYKROCZEŃ art. 97a. „Uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także kierujący pojazdem, który narusza zakaz:

1) objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór na przejeździe kolejowym, wjeżdżania na przejazd, jeśli opuszczanie zapór lub półzapór zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało zakończone, oraz wejścia lub wjazdu na przejazd kolejowy za sygnalizator lub za inne urządzenie nadające sygnały, przy sygnale czerwonym, czerwonym migającym lub dwóch na przemian migających sygnałach czerwonych,

2) wjeżdżania na przejazd kolejowy, jeśli po jego drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy,

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny w wysokości nie niższej niż 2000 złotych”.

fot. ksp Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda