mobile
REKLAMA

Parking podziemny i przebudowa skrzyżowania. To plany miasta na pl. Powstańców Warszawy i ul. Mazowiecką

Warszawa ogłosiła przetarg na przebudowę skrzyżowania ul. Świętokrzyskiej z pl. Powstańców Warszawy oraz zmianę organizacji ruchu na ul. Mazowieckiej. To część działań związanych z budową podziemnego parkingu na pl. Powstańców Warszawy, który ma być gotowy na przełomie 2024 i 2025 r

Jakub Bielawski
Parking podziemny i przebudowa skrzyżowania. To plany miasta na pl. Powstańców Warszawy i ul. Mazowiecką

Parking pod pl. Powstańców Warszawy

Na placu powstaje czterokondygnacyjny parking podziemny z 420 miejscami postojowymi, z czego jedna trzecia będzie przeznaczona dla mieszkańców. Parking zbuduje i będzie eksploatować przez 36 lat spółka IMMO Park Warszawa, należąca do Mota-Engil Central Europe S.A. Koszt inwestycji to ok. 85 mln zł.

Przed otwarciem parkingu miasto chce zmienić układ drogowy i sygnalizację świetlną na ul. Świętokrzyskiej, by ułatwić dojazd do parkingu. Planuje się wyodrębnić dodatkowy pas do skrętu w lewo dla jadących od strony Nowego Światu. Przebudowa nie będzie kolidować z istniejącą zielenią.

Zmiana organizacji ruchu na ul. Mazowieckiej

Obecnie jednokierunkowa ulica ma zostać dwukierunkowa, z przystankami dla autobusów. Na skrzyżowaniu z ul. Traugutta i Kredytową ma powstać sygnalizacja świetlna, doświetlenie przejść dla pieszych i azyle. Przybędzie też zieleni na wyspach i trawnikach.

Te zmiany to kolejny etap rewitalizacji ścisłego centrum Warszawy. W zeszłym roku miasto oddało do użytku przebudowany pl. Pięciu Rogów, który stał się otwartą i zadrzewioną przestrzenią z fontanną. Wjazd na plac jest teraz ograniczony do 20 km/h i dopuszczony tylko dla autobusów, służb i mieszkańców

fot.ZDM

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda