mobile

Pełna atrakcji niedziela na Ursynowie

W najbliższą niedzielę zapraszamy mieszkańców Ursynowa do uczestnictwa w wydarzeniach, których organizatorem jest Urząd Dzielnicy Ursynów. To może być jeden z najciekawszych w dzielnicy dni tego lata, bo jest w czym wybierać.

Informacja prasowa/ fot. pixabay
TAGI
Pełna atrakcji niedziela na Ursynowie

- Wakacje w pełni, a najbliższa niedziela zapowiada się szczególnie interesująco. Targi zdrowej żywności, koncerty i przedstawienia dla dzieci, więc każdy bez wyjątku znajdzie coś dla siebie. Tych, którzy nie zdecydowali się na wakacyjny wyjazd zachęcam do skorzystania z oferty Urzędu Dzielnicy Ursynów – mówi Burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

 

godz. 9.00 - Niedzielny Targ Zdrowej Żywności

 

Świeże warzywa i owoce, dobrej jakości wędliny, pieczywo i wiele innych ekologicznych produktów będzie można kupować podczas kolejnego Niedzielnego Targu Zdrowej Żywności (w godzinach od 9.00 do 14.00 na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów - metro Imielin). Targ to doskonała okazja, by wypróbować i kupić bezpośrednio u producentów wartościową żywność, produkowaną według tradycyjnych receptur, bez sztucznych dodatków i konserwantów, naturalne soki, miody, sery, ryby i wiele innych produktów.

 

 

godz. 13.00 - Teatr dla dzieci: KOLORINO

 

Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów (ul. Kajakowa 12 b) gorąco zaprasza dzieci na spektakl pt. KOLORINO. Scenografię tworzą kolorowe materiały, przy czym żaden kolor nie pojawia się bez przyczyny. Wywołują go skojarzone z nim sytuacje, zjawiska przyrody lub przedmioty. Powoli pojawiają się barwy podstawowe, aby stopniowo wymieszać się i stworzyć barwy pochodne. Dzieci zapraszane są do aktywnego uczestnictwa w bajce, a na zakończenie wspólnie z aktorami zatańczą taniec tęczy.

 

 

godz. 14.00 - Muzyka klasyków wiedeńskich

 

Koncert z cyklu „Muzyczne niedziele na Ursynowie – bezpłatne letnie koncerty muzyki klasycznej w plenerze” realizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2019. Piękna muzyka zabrzmi na terenie zieleni na Olkówku, przy ul. Puszczyka, w Warszawie. Wykonawcy: kwartet smyczkowy w składzie: 1 skrzypce – Grzegorz Warzecha, 2 skrzypce – Karolina Matuszkiewicz, altówka – Mateusz Wasiucionek, wiolonczela – Magdalena Kozber – Żarów. Artyści to młodzi muzycy, dopiero zaczynający karierę, ale już wyróżniający się pasją i zainteresowaniem różnymi rodzajami muzyki.

 

godz. 16.00 - „Jaś i Małgosia” - Teatr „Jumaja”

 

Scena młodego widza - Park „Moczydełko” przy ul. Wełnianej. Spektakl jest autorską interpretacją baśni braci Grimm pod tym samym tytułem. Wzbogacony jest sugestywnymi kostiumami, rekwizytami oraz malowniczą scenografią, dzięki czemu dzieci są wprowadzane w magiczny świat teatru.

 

 

godz. 19.00 - „Seweryn Krajewski Smooth Jazz”

 

Wydarzenie w ramach cyklu pn. „Klasyka i jazz na Kabatach – cykl letnich koncertów na świeżym powietrzu”, realizowanych w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2019. Spotkanie z muzyką odbędzie się w Parku Przy Bażantarni w pobliżu Orlika. Wystąpi kwartet w składzie: Bogdan Hołownia – instrumenty klawiszowe, Robert Murakowski – trąbka, Kazimierz Jonkisz – perkusja, Joanna Bejm – śpiew, Piotr Rodowicz – kontrabas. Projekt „Seweryn Krajewski Smooth Jazz” prezentuje muzykę Seweryna Krajewskiego, zaaranżowaną przez Piotra Rodowicza na jazzowo.

Źródło: UD Ursynów

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda