mobile
REKLAMA

PKP Intercity wprowadza zmiany i podwyżki cen biletów. Zapłacimy więcej podróżując z Warszawy.

Od  jutra, czyli 13 stycznia 2022 roku,  PKP Intercity wdraża nowy cennik zawierający zmiany i podwyżki cen biletów. Obejmą one także podróżowanie z i do Warszawy.

Informacja prasowa
PKP Intercity wprowadza zmiany i podwyżki cen biletów. Zapłacimy więcej podróżując z Warszawy.

Zmiany, jakie się pojawią to m.in.: likwidacja biletu weekendowego, który dotychczas obowiązywał od godziny godziny 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych (najczęściej piątek – poniedziałek). Najtańszy (klasa 2) na przejazdy bez limitu pociągami TLK i IC kosztował 81 zł. 

Ofertę biletu weekendowego zastąpi nowa: Multiprzejazd oraz Multiprzejazd Max. Będzie obowiązywać od północy we wtorek do godziny 15.00 w czwartek i umożliwi podobnie jak poprzednio nielimitowaną liczbę przejazdów w tym czasie. Wybierając Multiprzejazd, będzie można podróżować pociągami kategorii TLK i IC w drugiej klasie za 119 zł i w pierwszej za 159 zł. Multiprzejazd Max obejmuje wszystkie pociągi PKP IC. Bilet na podróże w klasie 2 kosztuje 239 zł. W 1 klasie – 396 zł.

Polski przewoźnik zapowiedział także podwyżki - wzrosną ceny bazowe biletów. Do tej pory istniała Oferta Promo, mająca pięć poziomów cenowych i to się nie zmienia: Super Promo, Promo Plus, Promo 30 (bilety tańsze o 30% od ceny bazowej), Promo 20 (tańsze o 20%) i Promo 10 (tańsze o 10%). Zmianie natomiast ulegnie dostępność poszczególnych biletów promocyjnych, która nie będzie już zależna od wyprzedzenia, z jakim pasażer kupi bilet, a od obłożenia danego pociągu. Przewoźnik będzie zarządzać liczbą promocyjnych biletów w poszczególnych progach cenowych w zależności od popytu, a więc np. w zależności od dnia przejazdu, relacji, klasy wagonu czy momentu zakupu. Dla niektórych pociągów oferta Super Promo może się np. w ogóle nie pojawić.

W związku z podwyżką cen bazowych, kupując bilet z Warszawy do Wrocławia, Krakowa lub trójmiasta na EIP (Pendolino) dzień przed podróżą trzeba będzie zapewne zapłacić 169 zł (dotychczas 150 zł). Kupując ten bilet z wyprzedzeniem, kiedy obłożenie pociągu będzie mniejsze, istnieje możliwość zdobycia go taniej niż dotychczas.

Kolejną zmianą, jaką zapowiedziało PKP Intercity, to zmniejszenie liczby relacji, na których do tej pory obowiązywał Bilet Taniomiastowy. Oferta ta była wprowadzona kilka lat temu i proponowała obniżone ceny na przejazdy trasami w trakcie remontu. Po zakończeniu modernizacji linii kolejowych znacznie skróciły się na nich czasy przejazdu oraz poprawiły się warunki podróżowania. Aktualizacja cenników i podwyżki cen obejmą także bilety okresowe.

Fot.: Actuell37, CC BY 4.0, Wikimedia Commons

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda