Plan miejscowy dla rejonu Parku Skaryszewskiego
Trwają prace nad planem miejscowym rejonu Parku Skaryszewskiego. Urbaniści i urzędnicy przygotowali jego propozycję, która zostanie wyłożona do publicznego wglądu – to znaczy, że każdy może go zobaczyć w urzędzie i na stronie internetowej. Jeśli masz propozycje zmian do zaprezentowanego projektu, teraz jest czas, żeby to zgłosić.
Plan miejscowy to dokument, który określi, jak będzie można urządzić tę okolicę. W Warszawie plany ustalają, w jaki sposób mogą być m.in. budowane i przebudowywane budynki, ulice, place, tworzona sieć infrastruktury, jak mogą zostać urządzone tereny zieleni, czyli np. parki i skwery.
Plan miejscowy rejonu Parku Skaryszewskiego dotyczy ok. 56 ha na Pradze Południe. Teren ten ograniczają:
· linia brzegowa Jeziorka Kamionkowskiego – od północy,
· ul. Międzynarodowa – od wschodu,
· al. Waszyngtona – od południa,
· al. Zieleniecka – od zachodu.
Na terenie, który jest objęty planem, znajduje się park. Ma on charakter krajobrazowy. Znajdują się w nim m.in. muszla koncertowa, obiekty sportowe, gastronomiczne, hotel i restauracja. Na terenie działa przepompownia ścieków Saska Kępa. Plan obejmuje także fragment al. Waszyngtona i ronda Waszyngtona.
Głównym celem planu jest zachowanie charakteru Parku Skaryszewskiego, który ma służyć jako miejsce wypoczynku i rekreacji. Należy zadbać o duży udział zieleni wysokiej, średniej i niskiej, a także ochronę walorów zarówno zabytkowych, jak i przyrodniczych parku.
Konsultacje społeczne trwają od 16 kwietnia do 1 czerwca 2021 r.
Więcej informacji na stronie Biura Architektury i Planowania Przestrzennego
Fot. Pixabay