mobile
REKLAMA

Pol'and'Rock Festival ponownie z udziałem NGO

Od lat 12 lat Pol'and'Rock Festival to między innymi warsztaty ASP, w których festiwalowicze chętnie biorą udział. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, nie tylko koncerty i spotkania zaplanowane w ramach festiwalu, ale również warsztaty odbywają się w nowej formie - w internecie.

inf. prasowa
Pol'and'Rock Festival ponownie z udziałem NGO

Pierwszym pomysłem na powstanie projektów ASP były warsztaty gitarowe. W późniejszych latach zostały rozwinięte, a organizacje pozarządowe stały się integralną częścią warsztatów. Jest to przestrzeń, która na celu poruszenie rozmów na ważne tematy i zwrócenie uwagi na działania 3 sektora.

W tym roku warsztaty odbywają się aż przez 9 dni, począwszy od 21 lipca. Każdy dzień poświęcony jest innej tematyce. Uczestnicy mają do wyboru m.in. rozwój osobisty, rękodzieło, czy ekologię.

Pierwszy dzień odbył się pod hasłem Zdrowie i integracja, tegoroczne warsztaty rozpoczął DKMS. Później o bezpiecznym seksie mówiło Stowarzyszenie STACJA, a następnie pokaz wegańskiej kuchni zrobił Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!

Następny dzień został poświęcony Ekologii, rozpoczął Młodzieżowym Strajk Klimatyczny z Fundacją Centrum Cyfrowe od rozmów na temat suszy i rozwiązań systemowych dotyczących jej przeciwdziałania, później Stowarzyszenie Otwarte Klatki rozwinęło temat klimatu, a następnie Collegium Civitas zajęła się tematem ochrony zwierząt. Na koniec Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals - Inspektorat w Warszawie opowiadał o wartości pszczół w środowisku naturalnym.

Czwartek odbył się pod znakiem Kultury, duet PodróżoVanie mówili o swoich podróżniczych przygodach, Fundacje: Dom Otwarty, Daj Herbatę, Banina, inicjatywa Przyjaciele Ludzi przygotowały transmisję live z przygotowań do spektaklu dotyczącego problemu uchodźców. Przedstawiciele Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu opowiedzieli o prawie do kultury, natomiast Fundacja Centrum Cyfrowe pokazała jak stworzyć filtr AR, korzystając z darmowych i legalnych źródeł w ramach kampanii #BezSpiny.

Psychologia i rozwój osobisty to temat piątkowych spotkań ASP, które poprowadzili: Stowarzyszenie MAYE, Super Mental Team, Centrum Praw Kobiet oraz Maria Tarczyńska - mama psychoonkolog.

W sobotę będzie Rękodzieło i prawa człowieka, a swoje spotkania mają: Stowarzyszenie MAYE nauczy nas wyplatać łapacze snów, Wu Kwadrat zrobi warsztaty dredowe, Inicjatywa artystyczna Dorigami pokaże jak tworzyć piękne dzieła origami, Fundacja The Hope Project Polska opowie o wyspie Lesbos.

Niedziela to Zajęcia dla dzieci, Wioska Dziecięca pokaże eksperymenty, które śmiało będzie można spróbować w domu, ucząc się podstawowych pojęć fizyki, Fundacja Dr Clown Polska zrobi warsztaty bębniarskie, a wcześniej nauczy żonglerki, a na koniec Polska Akcja Humanitarna uświadomi młode pokolenie na temat dostępu do wody pitnej na świecie.

W poniedziałek zajmujemy się tematem Nauki i wiedzy i odbędą się warsztaty "Two-Spirits (osoba o podwójnej duszy) w tradycji Indian Ameryki Północnej" prowadzone przez Centrum Praw Kobiet, potem tematem rozmowy będzie susza i zmiany klimatu, o czym będzie mówić Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju. „Krytyczne myślenie, czyli jak ustrzec się przed manipulacją" to warsztat, który przeprowadzi Collegium Civitas, i na koniec „Mamy prawo do bycia sobą!" to spotkanie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.

Wtorek to rozmowy poważne i bardzo istotne, czyli Uzależnienia, zdrowie i integracja. Fundacja wsparcia psychospołecznego Zielona Przystań opowie o zagrożeniach w rozwoju dzieci, w rodzinach z problemem alkoholowym, Fundacja Avalon zajmie się tematem rehabilitacji seksualnej, a Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA opowiedzą i pokażą, jak działa zasada równości społecznej, tolerancji i praw mniejszości.

Środa to dzień całkowicie poświęcony Prawom człowieka i edukacji globalnej, Amnesty International nauczy jak przygotować się na akcję w przestrzeni publicznej, Hackerspace opowie o tym jak weryfikować informacje znalezione w Internecie, a Dom Otwarty otworzy debatę poświęcona postrzeganiu godności osób wykluczonych, na koniec Stowarzyszenia Prokuratorów Lex super omnia poprowadzi zajęcia zatytułowane: „Prawo karne i ochrona pokrzywdzonych mową nienawiści – przesłuchanie podejrzanego.'

Oprócz poszczególnych bloków tematycznych będą prowadzone konsultacje interwencyjno-wspierające - dzięki Fundacji Zielona Przystań, w dniach 21 lipca – 29 lipca - Dom Otwarty zaprasza do akcji społecznych zwracającej uwagę na problemy osób wykluczonych, a 31 lipca przez cały dzień będzie funkcjonował "Namiot" Rzecznika Praw Obywatelskich.

Jak co roku, zorganizowane zostaną Warsztaty z Piotrem Bukartykiem „Z tylu chmur" oczywiście w nowej formule. Organizatorzy stworzyli dedykowany formularz dla młodych, utalentowanych artystów, którzy chcieliby wystąpić podczas finałowego koncertu Pol'and'Rock Festival wspólnie z Piotrem Bukartykiem. Wybrane osoby będą miały okazję przyjechać do Warszawy i stać się artystami Sceny 26. Pol'and'Rock Festival.

Dzięki transmisjom online wiele organizacji decyduje się na zapisanie spotkania w siei i dzięki temu te wyjątkowe spotkania możemy obejrzeć ponownie, natomiast osoby, które nie miały okazji uczestniczyć w warsztacie, jest to okazja to zapoznania się z tematem.

 

 

 

 

Źródło: WOŚP

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda