mobile

Ponad 100 tys. zł dla WOŚP

Zakończyły się już wszystkie akcje organizowane przez Warszawę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przegubowy autobus MZA, megafon prezydenta Rafała Trzaskowskiego czy jeden dzień w roli maszynisty SKM przyniosły w sumie 102 917,22 zł.

inf. prasowa
Ponad 100 tys. zł dla WOŚP

Wielki finał WOŚP wyjątkowo, z powodu koronawirusa, odbył się 31 stycznia. Zgodnie z hasłem „Finał z głową – dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy", zebrane środki zostaną przekazane na wsparcie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Warszawa, jak co roku, włączyła się do pomocy przekazując na aukcje przedmioty związane z Tramwajami Warszawskimi, Miejskimi Zakładami Autobusowymi czy Zarządem Transportu Miejskiego. Wspierający mieli też możliwość wylicytowania wspólnego gotowania z Michałem Olszewskim, zastępcą prezydenta m.st. Warszawy czy słynnego megafonu prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

W sumie 11 zorganizowanych przez nas aukcji przyniosło 102 917,22 zł.

- Ponad 100 tys. zł to wspaniały wynik. Jestem dumny, że Warszawa kolejny raz mogła wspomóc WOŚP, z którą zagraliśmy wspólnie już 29 raz. Na tegoroczną aukcję przekazałem gadżet, który zjeździł ze mną kawał Polski. Był ze mną w upalnych Mikołajkach, ulewnym Ciechocinku i wielu innych miejscach. To megafon, który stał się symbolem mojej kampanii prezydenckiej, a ostatecznie przyniósł 17,5 tys. zł na pomoc dla dzieciaków z oddziałów dziecięcej laryngologii i otolaryngologii – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

 

Rekordowy przegubowiec

Najdrożej zlicytowanym przedmiotem okazał się przegubowiec MZA – Solaris U18 – który ostatecznie został sprzedany za 60 100 zł.  Aukcja była zacięta i wzięły w niej udział 22 osoby.

Autobus wyjechał z fabryki w 2005 roku, ma 18 metrów długości, jego silnik ma moc 332 KM, pomieści nawet 229 pasażerów, a do tej pory przejechał w sumie 1 132 232 km.

Ostatni kurs zlicytowanego pojazdu odbył się 14 grudnia 2020 r. na linii 141 w godz. 5.52 – 0.16.

 

Megafon prezydenta

Drugim najdroższym przedmiotem był słynny megafon prezydenta Rafała Trzaskowskiego. W aukcji wzięło udział 31 osób, a ostateczna cena wyniosła 17,5 tys. zł.

- Super! 17 500 zł z licytacji mojej kampanijnej szczekaczki wesprze tegoroczną zbiórkę WOŚP! Mega dzięki za udział w aukcji! Jesteście wielcy, siema! – mówił zaraz po zakończeniu aukcji prezydent Trzaskowski.

 

Wspólne gotowanie z resztek

Jedną z najpopularniejszych aukcji była też możliwość wspólnego gotowania z Michałem Olszewskim, zastępcą prezydenta m.st. Warszawy oraz dziennikarką kulinarną Sylwią Majcher.

Michał Olszewski i Sylwia Majcher pokażą jak z tego, co zazwyczaj trafia do kosza, zrobić coś, co zachwyci domowników i gości oraz przekażą wskazówki jak być eko.

W ich aukcji wzięło udział 18 osób, a ostateczna cena wyniosła 2025 zł.

 

Miłośnicy Warszawskiego Transportu Publicznego nie zawiedli

Poza autobusem przegubowym od MZA, miłośnicy WTP mogli wylicytować jeszcze wiele innych przedmiotów czy możliwości – np. wcielenia się w rolę maszynisty SKM.

Do wygrania był dzień w ZTM, czyli „ZTM od kuchni" oraz cztery specjalne Warszawskie Karty Miejskie z wgranym 30-dniowym kontraktem. Zwycięzca pierwszej licytacji ZTM wsparł WOŚP 2 047,22 zł. Warszawskie Karty Miejskie w unikatowym wzorze z serduszkiem WOŚP i hasłem „Wygrywamy, bo gramy z sercem!!" oraz wgranym 30-dniowym kontraktem, zostały wylicytowane za łączną kwotę 1 993 zł.

Tramwaje Warszawskie wystawiły dwie wyjątkowe przejażdżki zabytkowymi pojazdami oraz oryginalną statuetkę. Pierwszą przejażdżkę będzie można odbyć unikatowym, tramwajowym wagonem-kabrioletem, którego historia sięga 1940 roku. Zwycięzca licytacji, który zaoferował za przejazd 5 100 zł, będzie mógł wybrać termin wycieczki oraz zabrać ze sobą znajomych, rodzinę lub ukochaną osobę.

Druga przejażdżka po Warszawie, połączona z kolacją w towarzystwie trenera Sekcji Koszykówki Legii Warszawa, Wojciecha Kamińskiego, odbędzie się w unikalnym, zmodernizowanym wagonie 105N, funkcjonującym jako Warszawski Tramwaj Promocyjny. To wydarzenie zostało wylicytowane za 1 325 zł.

Przedmiotem trzeciej aukcji była statuetka wykonana własnoręcznie przez warszawskich tramwajarzy. Stworzona została na bazie fragmentu autentycznej szyny tramwajowej, którą poddano specjalnej obróbce, a następnie oszlifowano i polakierowano. Nowy właściciel zaoferował za nią 1 425 zł.

Szybka Kolej Miejska zaprosiła miłośników transportu kolejowego do licytacji przejazdu w kabinie maszynisty wybranego pociągu SKM oraz zwiedzania stacji techniczno-postojowej na Odolanach. Zwycięzca licytacji, który zaoferował za przejazd 8 800 zł, będzie mógł zasiąść obok maszynisty w kabinie jednego z nowoczesnych elektrycznych zespołów trakcyjnych – Elfa lub Impulsa – i razem z nim przejechać wybrany przez siebie dowolny odcinek trasy.

Metro Warszawskie zaproponowało miód z własnej pasieki w otulinie Lasu Kabackiego. Pszczoły mają do dyspozycji na terenie Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty specjalnie stworzone dla nich łąki kwietne z kwiatami miododajnymi i pół tysiąca drzew, z czego niemal połowę stanowią lipy. Wielbiciele słodkości mogli licytować trzy słoiczki miodu akacjowego i dwa słoiczki miodu lipowego. Największy z miłośników miodu zaoferował za słodkości z Kabat 787 zł.

Warto zaznaczyć, że do puszek Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w zabytkowych tramwajach i autobusach dwóch specjalnych linii uruchomionych w dniu finału wspólnie z Tramwajami Warszawskimi i Miejskimi Zakładami Autobusowymi, pasażerowie wrzucili 58 327,80 zł.

 

Spacer przyrodniczy po Warszawie

Ostatnią z aukcji była możliwość wylicytowania wspólnego spaceru przyrodniczego po Warszawie, podczas którego Justyna Glusman - dyrektor koordynator ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni, opowie o światowych trendach przyrodniczych, o tym jak wpisuje się w nie Warszawa, ile milionów drzew mamy w stolicy i ile każdego roku zarabiają one dla nas i dla miasta.

Dodatkowo zwycięzca aukcji otrzyma zestaw wybranych przeze Justynę Glusman roślin, które oczyszczą powietrze w jego domu.

W akcji wzięło udział 11 osób, a ostateczna cena wyniosła 1875 zł.

 

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda