mobile
REKLAMA

Pozytywny wpływ startupów – wystawa plenerowa na Powiślu

Zmieniamy świat na lepsze. Startupy pozytywnego wpływu” to tytuł wystawy plenerowej, którą można oglądać przy Centrum Przedsiębiorczości Smolna na Powiślu. Na 15 planszach w przedstawiono zasady współczesnej ekonomii w pigułce i wybrane warszawskie firmy

Informacja prasowa
Pozytywny wpływ startupów – wystawa plenerowa na Powiślu

Odwiedzający wystawę dowiedzą się, co to są startupy pozytywnego wpływu, jak wpisują się w zieloną gospodarkę, za jakimi trendami podążają inwestorzy, na czym polega ekonomia współdzielenia albo jakie 17 celów zrównoważonego rozwoju wyznaczyła ONZ. Poznają także wybrane warszawskie startupy – m.in. BreadPack produkujący jadalne opakowania dla gastronomii, Apollo – wytwarzających „roślinnego kurczaka” z fasoli, cyrkularną firmę odzieżową Intu czy Karmnik sprowadzający zdrową żywność od rolników z Podlasia. Zobaczą też ich założycielki i założycieli.

- Wzrasta znaczenie zrównoważonego rozwoju, a wraz z nim wrażliwość na współodpowiedzialność i aspekty środowiskowe. Prowadzone przez nas w Warszawie działania wpisują się w ten nurt. Pracujemy na przykład nad tak istotnymi rozwiązaniami społecznymi, jak dobra jakość edukacji, równość płci czy czysta i dostępna energia. Staramy się także stworzyć warunki dla utalentowanych przedsiębiorczyń i przedsiębiorców w rozwijaniu innowacyjnych pomysłów biznesowych, które pozytywnie wpływają na jakość życia nas wszystkich – mówi Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w stołecznym ratuszu.

Wystawa w Parku Karola Beyera

Lokalizacja wystawy na Powiślu, w Parku Karola Beyera, obok budynku Centrum Przedsiębiorczości Smolna nie jest przypadkowa. Ten miejski inkubator przedsiębiorczości, powołany do życia 10 lat temu jako jeden z pierwszych w Polsce,  współtworzy i inicjuje projekty wspierające oraz sieciujące stołecznych przedsiębiorców.

To także świetne miejsce na rodzinny, weekendowy spacer połączony ze współczesną edukacją ekonomiczną. Wystawę można oglądać do 30 czerwca.

- Wśród wielu zadań, które realizujemy, jest także tworzenie różnego rodzaju projektów, które wspierają mieszkanki i mieszkańców Warszawy w drodze do założenia, bądź rozwoju swojej firmy. W szczególności zależy nam na wspieraniu inicjatyw biznesowych, wpisujących się w obszar tzw. zielonej gospodarki miejskiej, uwzględniającej gospodarkę cyrkularną i ekonomię współdzielenia – mówi Grzegorz Kaczorowski, dyrektor stołecznego Biura Rozwoju Gospodarczego.

W 2015 roku w ramach tzw. Agendy 2030, ONZ wyznaczyło 17 kluczowych Celów Zrównoważonego Rozwoju, które wyrażają najpilniejsze wyzwania środowiskowe i społeczne na świecie.

- Nasza wystawa to opowieść o ludziach budujących biznes ukierunkowany na zmianę świata na lepsze, konsumentkach i konsumentach, którzy wybierają produkty i usługi przedsiębiorstw zgodne z ich systemem wartości (np. etyczny sposób wytwarzania, czy recycling odpadów). To również opowieść o przedsiębiorstwach, które oprócz wskaźników finansowych biorą pod uwagę pozytywny wpływ na realne życie – mówi Magda Karpińska, prezeska Fundacji Węgrów-Miasto-Wieś.

Współorganizatorami wystawy są miasto st. Warszawa i Fundacja Węgrów-Miasto-Wieś. 

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda