mobile
REKLAMA

Prace na Młocinach i Białołęce

W najbliższy weekend, 12-13 września, tramwaje nie będą dojeżdżały do pętli Metro Młociny na Bielanach, a na Białołęce rozpoczną się prace związane z remontem nawierzchni jezdni ul. Berensona po robotach kanalizacyjnych. Będą zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

inf. prasowa
Prace na Młocinach i Białołęce

Prace na węźle Młociny

W weekend, 12-13 września, tramwajarze będą kontynuowali prace na pętli Młociny. Wymieniane będą rozjazdy, po których składy wjeżdżają na węzeł komunikacyjny. Konieczne jest więc całkowite wyłączenie ruchu tramwajowego. W czasie prac zawieszone zostanie kursowanie składów linii 2 i 13. Na Tarchomin dojadą za to wszystkie ruszające ze Służewca tramwaje linii 17. Połowa składów skończy trasę na pętli Tarchomin Kościelny, a połowa na pętli Nowodwory. Tramwaje pozostałych linii, które mają swoje pętle na Młocinach, pojadą zmienionymi trasami:

6: GOCŁAWEK – ... – Marymoncka – Zgrupowania AK „Kampinos" – ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ,

10: WYŚCIGI – ... – Powstańców Śląskich – al. Reymonta – Broniewskiego – PIASKI,

33: KIELECKA – ... – Broniewskiego – al. Reymonta – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO.

Pasażerowie będą mogli skorzystać z autobusów zastępczych linii Z-2 i Z33, które co siedem i pół minuty będą jeździły na trasach:

Z-2: METRO MŁOCINY – al. Wittek – most Skłodowskiej-Curie – al. Kuklińskiego – Myśliborska – Światowida – NOWODWORY,

Z33: METRO MŁOCINY – Nocznickiego – Wólczyńska – al. Reymonta – Broniewskiego – PARK OLSZYNA

 

W ten weekend zmiany będą dotyczyły także kierowców. Od soboty, 12 września, od godz. 0.15 do poniedziałku, 14 września, ok. godz. 4.00 zamknięta dla ruchu będzie ul. Zgrupowania AK „Kampinos" na odcinku od al. Wittek do jezdni na tyłach węzła Młociny. Objazd zostanie poprowadzony właśnie tą jezdnią do ul. Nocznickiego.

 

Remont ul. Berensona

Przez tydzień, zaczynając od soboty, 12 września, wykonawca kanalizacji na ul. Berensona na Białołęce będzie naprawiał nawierzchnię jezdni po swoich pracach. Zwężony będzie odcinek tej ulicy pomiędzy ulicami Olsztyńską a Kąty Grodziskie. W tym czasie będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy – w stronę ul. Głębockiej. Z ul. Skarbka z Gór będzie można skręcić tylko w prawo. Objazd w przeciwnym kierunku zostanie poprowadzony ulicami: Kąty Grodziskie – Zdziarska – Ostródzka lub Głębocka – Jesiennych Liści – Skarbka z Gór – Astrowa – Ostródzka.

Autobusy linii 132 w kierunku Marymontu pojadą ulicami Głębocką, Skarbka z Gór i Astrową. Autobusy linii 152 i 204 w stronę Tarchomina i PKP Praga będą kursowały objazdem ul. Astrową. Trasa autobusów linii 160 zostanie skrócona do przystanku Metro Trocka, a trasa autobusów linii 234 będzie przebiegała ulicami Zdziarską i Ostródzką. Autobusy linii 527 zostaną tu skierowane na jednokierunkowy objazd ulicami Skarbka z Gór – Berensona – Głębocka. 

 

Nowa nawierzchnia na Platynowej

W sobotę i niedzielę, 12 i 13 września, drogowcy wymienią nawierzchnię jezdni ul. Platynowej. Zamknięty dla samochodów będzie fragment tej ulicy pomiędzy budynkiem nr 8 a ul. Srebrną. Na czas robót na odcinku od ul. Miedzianej do placu budowy zostaną wprowadzone dwa kierunki ruchu. Obowiązywał będzie także zakaz zatrzymywania się wraz tabliczką informującą o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela. Wyłączoną z ruchu ulicę można objechać jadąc ulicami Miedzianą i Srebrną.

 

Wahadło na Instalatorów

Od piątku, 11 września, zwężona będzie jezdnia ul. Instalatorów pomiędzy al. Krakowską i ul. Szybką. Nawierzchnia tej ulicy zostanie odtworzona wraz z podbudową po ubiegłorocznych pracach związanych z budową sieci kanalizacyjnej. Roboty zostały podzielone na etapy. W każdym jezdnia będzie zwężona na krótkich odcinkach, a ruch będzie odbywał się wahadłowo. Tak będzie do połowy listopada.

 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda