mobile
REKLAMA

Prezydent miasta odwiedził stację Techniczno-Postojową na Kabatach

Pracownicy klubokawiarni „Życie jest fajne” odwiedzili wraz z prezydentem stolicy stację Techniczno-Postojową. Wycieczka odbyła się w środę, 17 kwietnia.

redakcja/fot. E.Lach
Prezydent miasta odwiedził  stację Techniczno-Postojową na Kabatach

Wszystko zaczęło się 19 marca, kiedy Rafał Trzaskowski odwiedził klubokawiarnię „Życie jest fajne”, (ul. Grójecka 68). gdzie pracują dorośli ludzie z autyzmem. Jest to miejsce wyjątkowe ze względu zatrudnienie oraz terapię. „Co prezydent Warszawy mógłby dla Was zrobić?” - to pytanie zadał Rafał Trzaskowski pracownikom. Obu stronom pomysł wspólnego obejrzenia zakamarków warszawskiego metra przypadł do gustu. Miesiąc później odbyła się wycieczka na Stację Techniczno-Postojową Kabaty.

Tajemnice metra

Jerzy Lejk, prezes metra oprowadzał gości. Napierw zwiedzający odwiedzili Centralną Dyspozytornię, w której mieszczą się stanowiska pracy dyspozytorów ruchu, dyżurnego metra i miejsca pracy osób odpowiedzialnych m.in. za łączność, zasilanie. Kolejnym punktem na trasie zwiedzania była elektrowozownia, gdzie znajdują się miejsca postojowe pociągów, stanowiska przeglądowe i naprawcze. Wizyta w kabinie maszynisty wzbudziła wiele emocji. Na zakończenie wycieczki odbył się pokaz sprzętu ratowniczego.

Wsparcie miasta
W stolicy znajduje się 16 ośrodków wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i całościowymi zaburzeniami rozwoju tj. w tym osób z autyzmem i zespołem Aspergera. Miasto oferuje również siedem warsztatów terapii zajęciowej oraz dostęp do środowiskowych domów samopomocy. Nowym pomysłem jest tworzenie i wsparcie grup samopomocowych dla młodzieży i dorosłych z autyzmem oraz zespołem Aspergera. Będą trzy rodzaje grup: samopomocowe, trening PEERS oraz Klub Przyjaźni.

Na warszawskiej Pradze znajduje się mieszkanie chronione treningowe dla osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju, w tym zespołem Aspergera i autyzmem. Mieszkanie jest przeznaczone dla czterech osób. Jego lokatorzy mogą liczyć na pomoc w zakresie rehabilitacji społecznej. Warszawa chce zwiększyć  liczbę usług dla osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju w tym osób z autyzmem i zespołem Aspergera przede wszystkim w obszarze dziennych form wsparcia.

Źródło: um.warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda