mobile
REKLAMA

Przesadzanie drzew przed budową nowej pętli autobusowej

Budowę nowej pętli autobusowej przy skrzyżowaniu ulicy J. Ostroroga z Wawrzyszewską rozpoczęto od przesadzenia drzew. Nadal będą rosły w  sąsiedztwie.

Informacja prasowa
Przesadzanie drzew przed budową nowej pętli autobusowej

W maju rozpoczną się prace budowlane przy skrzyżowaniu ul. J. Ostroroga z Wawrzyszewską. Do końca roku powstanie tam pętla autobusowa Ostroroga, która zastąpi obecnie funkcjonującą – Młynów.

Projekt nowej pętli zakłada także urządzenie terenów zielonych. W nowe miejsca trzeba przesadzić 11 drzew – klon i robinie akacjowe – które kolidują z budową. Zgodnie z planem wszystkie, w miarę możliwości, pozostaną blisko pętli, w pasie zieleni przy ul. Wawrzyszewskiej. Jeśli nie będzie to możliwe, np. z powodu mocno rozbudowanej na tym obszarze podziemnej infrastruktury, staną w pobliżu.

Do obowiązków firmy budującej pętlę będzie należała także opieka nad drzewami w ciągu trzech lat od zakończenia prac – podlewanie, przycinanie koron itd. Zieleń, która pozostanie na terenie nowej pętli w czasie robót budowlanych zostanie zabezpieczona – otoczenie krzewów i drzew wygrodzone, a pnie w razie konieczności obłożone oszalowaniem z desek. W uzgodnieniu z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy zostaną posadzone także nowe rośliny.

Trwają również przygotowania do zasadniczych prac budowlanych – przygotowywana jest organizacja ruchu na czas budowy, przebudowa instalacji podziemnych – energetycznych, telekomunikacyjnych, wodociągowych itd. Maszyny budowlane wjadą na plac budowy w drugiej połowie maja.

Nowa pętla autobusowa przy skrzyżowaniu ul. J. Ostroroga z Wawrzyszewską pomieści dwa perony o długości 60 i 40 m oraz niezbędną infrastrukturę – chodniki oraz drogę i parking rowerowy. Zostanie także przygotowane miejsce do zamontowania ładowarek dla autobusów elektrycznych. W ramach inwestycji rozbudowana i usprawniona zostanie również infrastruktura przystankowa oraz drogowa. Nowa para przystanków planowana jest przy skrzyżowaniu ul. J. Ostroroga z Wawrzyszewską, a te znajdujące się obecnie przy siedzibie Żandarmerii Wojskowej, zostaną przeniesione bliżej bramy Cmentarza Powązkowskiego. Jednocześnie w sąsiedztwie nowych i przeniesionych przystanków zostaną wybudowane nowe przejścia dla pieszych z azylami.

Fot. ZTM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda