mobile

Rewitalizacja Hali Gwardii w Warszawie: połączenie dziedzictwa i nowoczesność

Warszawska Hala Gwardii, będąca znaczącym historycznym obiektem, przejdzie przez rewitalizację, zachowując swój unikalny charakter, jednocześnie adaptując się do współczesnych potrzeb społeczności lokalnej. Miasto podejmuje kroki mające na celu zapewnienie, że planowane zmiany przyniosą korzyści ekonomiczne i społeczne, jednocześnie zachowując historyczną wartość obiektu.

Daria Skorbiłowicz
Rewitalizacja Hali Gwardii w Warszawie: połączenie dziedzictwa i nowoczesność

Zachowanie Historycznej Wartości

Jak mówi Jakub Leduchowski, rzecznik prasowy warszawskiego ratusza, remont Hali Gwardii będzie przeprowadzony zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków i miejskiego Biura Architektury. Zachowana zostanie bryła i unikatowy klimat handlowo-usługowy. Planowane odnowienie detali elewacji oraz zabezpieczenie śladów związanych z działaniami wojennymi podkreśla troskę o historyczną tożsamość budynku.

Zmiany w Otoczeniu

Największe zmiany zanotujemy w otoczeniu Hali Gwardii. Istniejący parking naziemny zostanie zastąpiony podziemnym na 110 samochodów. Plac przed halą zostanie podzielony na strefy, z zieloną kaskadową przestrzenią od południa oraz wyłożoną posadzką częścią, przystosowaną do organizacji imprez targowych.

Infrastruktura i Funkcje Społeczne

W nowej przestrzeni hali, oprócz muzeum i strefy relaksu, znajdzie się także izba pamięci poświęcona Feliksowi Stammowi oraz miejsce dla lokalnych dostawców i rzemieślników. Projekt uwzględnia także funkcję obiektu jako studia bokserskiego, nawiązując do sportowej historii hali.

Ochrona Oryginalnego Wyglądu

Planowana rewitalizacja zakłada minimalną ingerencję w historyczną strukturę budynku. Remont będzie przeprowadzony z poszanowaniem oryginalnego wyglądu, a wszelkie zmiany wnętrza będą miały na celu uniknięcie utraty zabytkowej wartości.

Harmonogram i Dostępność

Chociaż dokładny harmonogram nie został jeszcze ustalony, planuje się, że po podpisaniu umowy z partnerem prywatnym rozpoczną się prace projektowe, a następnie budowlane. Miasto zapewnia, że w trakcie realizacji projektu będzie dbać o dostępność lokalnych mieszkańców oraz minimalizować niedogodności związane z remontem.

Korzyści dla Społeczności Lokalnej

Oczekuje się, że modernizacja Hali Gwardii i jej otoczenia przyniesie liczne korzyści dla społeczności lokalnej, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i społecznym. Nowoczesna przestrzeń handlowa, muzeum, strefa relaksu i miejsce dla lokalnych przedsiębiorców mają stworzyć dynamiczną i atrakcyjną przestrzeń dla mieszkańców i turystów.

Rewitalizacja Hali Gwardii w Warszawie to nie tylko odnowienie historycznego obiektu, lecz także adaptacja go do współczesnych potrzeb społeczności. Dzięki współpracy miasta z partnerem prywatnym, planowane zmiany mają przynieść nowe życie temu wyjątkowemu miejscu, zachowując jednocześnie jego dziedzictwo i wartość historyczną.

 

fot. UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda