mobile
REKLAMA

Rynek pracy w stolicy - gdzie szukają pracowników?

Trudno o drugi tak chłonny i tak bardzo zróżnicowany rynek pracy, jak ten w stolicy. Tu zatrudnienie znajdzie zarówno osoba z wyższym wykształceniem, jak i ta, której do szkoły nie było po drodze. Zobacz, kogo szukają pracodawcy w Warszawie.

Artykuł sponsorowany
Rynek pracy w stolicy - gdzie szukają pracowników?

Stołeczny rynek pracy – niskie bezrobocie i wysokie zarobki

Cokolwiek by nie mówić o stolicy, to jedno jest pewne – o pracę tutaj najłatwiej. Bardzo niskie bezrobocie i wysokie zarobki (średnie wynagrodzenie brutto w stolicy przekracza 7000 zł) są magnesem dla poszukujących pracy z całego kraju. Tu praktycznie każdy znajdzie coś na miarę swoich umiejętności i potrzeb. Zarówno praca stała, jak i dodatkowa są na wyciągnięcie ręki. Wyraźnie pokazują to oferty pracy w Warszawie na stronie: https://www.gowork.pl/praca/warszawa;l.

Poszukiwania pracy w Warszawie nie znają ograniczeń wiekowych i płciowych. Tu zarówno młody mężczyzna, jak i kobieta w wieku przedemerytalnym (lub odwrotnie: młodsza kobieta i starszy mężczyzna) bez problemu znajdą zatrudnienie.

Tych fachowców brakuje w Warszawie

Jako iż stolica jest siedzibą wielu firm międzynarodowych, stale potrzebuje fachowców. Najbardziej brakuje specjalistów IT. To stosunkowo nowy rynek pracy (ma zaledwie kilka dekad) i stale widać na nim braki kadrowe. Potrzebni są programiści, testerzy, analitycy danych, administratorzy sieci, baz danych i systemów, projektanci stron i graficy. Praca wymaga stałego rozwoju i dokształcania się, ale też zarobki są tu największe. Dobry specjalista IT może zarobić kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie.

Sektor finansowy w stolicy także działa bardzo prężnie. Skupisko banków, funduszy inwestycyjnych, biur maklerskich i rachunkowych to kolejne nieobsadzone miejsca pracy. Tu o zatrudnienie mogą się starać absolwenci wyższych uczelni ekonomicznych – księgowi, analitycy, doradcy podatkowi itp. To druga po IT najlepiej opłacana grupa zawodowa w Warszawie.

Niejakim zaskoczeniem może być fakt, iż w Warszawie brakuje przedstawicieli szeroko pojętych zawodów medycznych. Stale pojawiają się oferty dla lekarzy pierwszego kontaktu i specjalistów, pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, a także kierowców karetek.

Nie masz wyższego wykształcenia? W Warszawie znajdziesz pracę bez niego!

Wyższe wykształcenie na pewno otwiera niejedne zawodowe drzwi, ale jego brak nie jest przeszkodą do podjęcia pracy w stolicy. Tu także osoby z wykształceniem średnim lub niższym nie będą długo bezrobotne. Czekają na nie branże:

– gastronomiczna – w Warszawie nadal brakuje kucharzy i kelnerów, a w sezonie letnim braki te będą jeszcze wyraźniej widoczne;

– budowlana – boom na rynku budowlanym i spowodowany wojną odpływ ukraińskich robotników sprawił, że na budowach drastycznie brakuje rąk do pracy. Murarze, tynkarze, cieśle, stolarze, ślusarze, dekarze, operatorzy sprzętu budowlanego są cały czas pilnie poszukiwani;

– handlu detalicznego – sklepy i dyskonty starają się coraz bardziej uatrakcyjnić swoje oferty, by zdobyć nowych pracowników. Tu można liczyć nie tylko na godziwe wynagrodzenie, ale też liczne benefity pozapłacowe;

– spedycyjna – w stolicy potrzebni są kierowcy samochodów osobowych (usługi kurierskie, catering, przewóz osób) oraz ciężarowych (dostawy do sklepów, firm itp.).

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda