mobile

Spacery po służewskiej zieleni

Ile lat żyje drzewo? Jakie krzewy są jadalne, a które mają właściwości lecznicze? Odpowiedzi można poznać podczas spacerów w parku przy Służewskim Domu Kultury. Mieszkańcy mają okazję zrelaksować się na wieczornych spotkaniach „Śladem ciszy”. Cykl wydarzeń rusza w piątek, 23 sierpnia.

Informacja prasowa
TAGI
Spacery po służewskiej zieleni

Spacery dendrologiczne

Miłośnicy przyrody mają szansę poznać wiele ciekawostek o miejskich drzewach i krzewach. Uczestnicy spacerów nauczą się rozpoznawać gatunki oraz dowiedzą się, jak wykorzystać niektóre rośliny w kuchni i domowej apteczce. Prowadzący opowie o budowie i charakterystycznych cechach m.in. lip, brzóz i czarnego bzu oraz przybliży „przyjaźń” z przyrodą. Warsztat poprowadzi Jarosław Kasprzyk, edukator z Klubu Gaja. Spacery dendrologiczne odbędą się w piątek, 23 sierpnia, a także niedziele, 25 sierpnia i 15 września. Wszystkie rozpoczną się o godz. 12.00 w parku za Służewskim Domem Kultury.

Spacery uważności „Śladem ciszy”

Uważna obserwacja zieleni, kontemplacja przyrody i wieczornej głuszy to zamysł cyklu spacerów w milczeniu. Spotkania inspirowane są działaniami parateatralnymi Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego. Pierwsze odbędzie się w piątek, 23 sierpnia, a drugie w niedzielę, 25 sierpnia o godz. 21.00 w parku za Służewskim Domem Kultury. Obowiązują zapisy – formularz znajduje się na stronie internetowej SDK. (Dla osób powyżej 16. roku życia).

Udział we wszystkich spacerach jest bezpłatny. Organizatorem wydarzeń jest m.st. Warszawa wraz ze stołecznym Zarządem Zieleni oraz Klub Gaja.

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda