mobile

Spektakularny mural #GotowiDoPomocy

Na ścianie budynku mieszkalnego przy ulicy Waryńskiego w okolicach Metra Politechnika pojawił się wielki mural #GOTOWIDOPOMOCY.

inf. prasowa
Spektakularny mural #GotowiDoPomocy

Po ponad miesiącu trwania, akcja #GOTOWIDOPOMOCY wpisała się już w świadomość warszawiaków. Widać to doskonale po liczbie wydawanych posiłków, czy wolontariuszy, którzy wspierają działania oraz przedmiotów przekazywanych na aukcje. Od kilku dni na ścianie budynku mieszkalnego przy ulicy Waryńskiego w okolicach Metra Politechnika pojawił się wielki mural dedykowany akcji, który wykonało Good Looking Studio - specjaliści od ręcznie malowanych reklam outdoorowych, murali artystycznych i grafik ściennych. 

Akcja #GOTOWIDOPOMOCY to obecnie największa platforma pomocy bezpośredniej dla seniorów w Polsce. Legia, dzięki wsparciu T-Mobile Polska, uruchomiła bezpłatny Telefon Pomocowy, na który można dzwonić i zgłaszać potrzeby związane z otrzymaniem posiłków, zrobieniem zakupów lub uzyskać pomocy natury psychologicznej.

Sfinansowaliśmy i dostarczyliśmy już prawie 20 tys. posiłków dla seniorów i nie zwalniamy tempa. Dzięki wsparciu partnerów oraz rosnącej liczbie wolontariuszy, możemy cały czas rozwijać zakres pomocy. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy dołączyli do #GOTOWIDOPOMOCY i sprawili, że jest to obecnie największa tego typu akcja pomocy bezpośredniej w Polsce – mówi Dariusz Mioduski, prezes i właściciel Legii.

Codziennie do akcji dołączają nie tylko nowe firmy, ale także osoby publiczne, które przekazują różne fanty na aukcje charytatywne i angażują się w wolontariat. Są wśród nich między innymi: Maffashion, Sokół, Pezet, Joanna Przetakiewicz, Rafał Maserak, Antek Królikowski, Anna Mucha, Adam Zdrójkowski, Michał „Mata” Matczak, Piotr Kędzierski, Marcin Mroczek, Damian Kordas, Karol Kłos i wiele innych.

Epidemia koronowirusa sprawiła, że w połowie marca straciliśmy możliwość funkcjonowania jako klub piłkarski. Postanowiliśmy wtedy, że musimy zaangażować się w pomoc najbardziej potrzebującym, a w tej sytuacji, są nimi seniorzy. Dlatego zamieniliśmy klub w organizację charytatywną i stworzyliśmy inicjatywę #GOTOWIDOPOMOCY. Zbudowaliśmy platformę, która nie tylko pomaga seniorom w tej trudnej sytuacji, ale zostanie z nami i będzie się dalej rozwijać, nawet gdy jako klub wrócimy do normalnej działalności sportowej – dodaje Dariusz Mioduski.

Patronat nad projektem objęli Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy i Wojewoda Mazowiecki.

Dodatkowo, uruchomiona został specjalna zbiórka pieniędzy, z której cały dochód zostanie przekazany na wsparcie akcji #GotowiDoPomocy: https://zrzutka.pl/gotowidopomocy.

Wszystkie informacje o akcji znajdują się na stronie gotowidopomocy.pl  

 

 

 

 

Źródło: Legia Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda