mobile
REKLAMA

Spis powszechny: 11 i 25 września dniami otwartymi

Przez dwie najbliższe soboty – 11 i 25 września, w godzinach 9.00-13.00 urzędy wszystkich warszawskich dzielnic będą czekać na mieszkańców zainteresowanych udziałem w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Aby uniknąć grzywny, należy to zrobić do końca tego miesiąca września 2021 r.   

Informacja prasowa
Spis powszechny: 11 i 25 września dniami otwartymi

Punkty spisowe działają od poniedziałku do piątku we wszystkich urzędach dzielnic (w dzielnicy Śródmieście przy ul. Kruczkowskiego 2). W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców Prezydent m.st. Warszawy – Gminny Komisarz Spisowy zadecydował o dodatkowych dniach obsługi mieszkańców 11 i 25 września. Punkty będą czynne w godzinach 9.00-13.00. Ich wykaz jest dostępny na stronie BIP Urzędu m.st. Warszawy. Wypełnić obowiązek spisowy można również poprzez infolinię 22 279 99 99.

Narodowy Spis Powszechny 2021 trwa od początku kwietnia i zakończy się 30 września. Służy zebraniu informacji o liczbie ludności, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o stanie mieszkań i budynków. Do tej pory w Warszawie spisało się już ponad milion osób, co stanowi ponad 60 proc. wykazu osobowego.

Wciąż wiele osób odkłada ten obowiązek, często czekając na ostatnią chwilę. Warto jednak pamiętać, że im dłużej będziemy czekać, tym większe prawdopodobieństwo stresu i problemów związanych np. z logowaniem do aplikacji spisowej lub połączeniem z infolinią spisową w ostatnich dniach września. Myślenie, że spis mnie nie dotyczy to błąd. Spis powszechny jest obowiązkowy dla każdego. Odbywa się on zaledwie raz na dziesięć lat. Wypełnienie formularza trwa kilka minut

Pozyskane w ten sposób informacje są później wykorzystywane do opracowań, zestawień i analiz statystycznych, na podstawie których  w spisie danych będą dzielone środki finansowe i podejmowane decyzje dotyczące dostosowania usług publicznych do potrzeb lokalnych społeczności – m.in. w zakresie infrastruktury i opieki zdrowotnej, edukacji przedszkolnej i szkolnej, działalności placówek bibliotecznych, transportu, uruchamiania programów wsparcia dla bezrobotnych, osób starszych czy wykluczonych cyfrowo.

Fot. GUS

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda