mobile
REKLAMA

Środki na podjęcie działalności gospodarczej

Urząd Pracy m.st. Warszawy od 1 lutego 2018 roku ogłasza nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach projektu Aktywizacja osób w wieku 30 lat i powyżej.

Informacja prasowa/ fot. pixabay.com
Środki na podjęcie działalności gospodarczej

Urząd Pracy m.st. Warszawy

w terminie

od dnia 01 lutego 2018 roku do wyczerpania środków

ogłasza nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach projektu

"Aktywizacja osób w wieku 30 lat i powyżej pozostających bez pracy w m. st. Warszawa (II)" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego (RPO WM), Działanie 8.1

O przyznanie środków mogą ubiegać się wyłącznie osoby bezrobotne w wieku 30 lat i powyżej zarejestrowane w Urzędzie Pracy m.st. Warszawy z ustalonym I lub II profilem pomocy, należące do przynajmniej jednej z poniższych grup tj.:

  1. osoby w wieku 50 lat i więcej,
  2. osoby długotrwale bezrobotne tj. zarejestrowane jako bezrobotne nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy(licząc od dnia ostatniej rejestracji),
  3. osoby o niskich kwalifikacjach zawodowych (wykształcenie podstawowe, gimnazjalne, zasadnicze zawodowe, średnie ogólnokształcące lub średnie zawodowe),
  4. osoby z niepełnosprawnościami w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych,
  5. kobiety.

Planowane jest przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej dla 111 osób (w tym 66 kobiet).

Każda osoba zainteresowana złożeniem wniosku o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej przed jego złożeniem musi mieć przygotowany Indywidualny Plan Działania.

W tym celu należy zgłosić się do pośredników pracy w Urzędzie przy:
ul. Ciołka 10a pokoje 202, 203, 204, 205, 212, 213, 215, 216, 217,
ul. Grochowska 171b stanowiska 2-12, 14-17.

Wnioski można składać osobiście, drogą pocztową lub za pośrednictwem kuriera (w kancelarii Urzędu w godzinach 8.00-15.00) przy ul. Ciołka 10 a lub przy ul. Grochowskiej 171 b w Warszawie.

Informujemy, że maksymalna wysokość środków, o które można wnioskować w Urzędzie Pracy m.st. Warszawy we wskazanym powyżej terminie nie może przekroczyć 16.000,00 zł (słownie złotych: szesnaście tysięcy).

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że na stronie internetowej www.up.warszawa.pl dostępne są aktualne:

  • zasady przyznawania jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej obowiązujące w Urzędzie Pracy
    m. st. Warszawy,
  • wzór wniosku,
  • załączniki do wniosku,
  • katalog najczęściej popełnianych błędów.

Wniosek o przyznanie jednorazowo środków określa:

  • kwotę wnioskowanych środków,
  • rodzaj działalności gospodarczej, którą osoba uprawniona zamierza podjąć,
  • przewidywane efekty ekonomiczne prowadzenia działalności gospodarczej,
  • kalkulację kosztów związanych z podjęciem działalności oraz źródła ich finansowania,
  • szczegółową specyfikację i harmonogram zakupów w ramach wnioskowanych środków,
  • rodzaj załączników, które należy dołączyć.

Przed złożeniem Wniosku, należy dokładnie zapoznać się z Zasadami przyznawania jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej obowiązującymi w Urzędzie Pracy m. st. Warszawy. Umożliwi to sprawdzenie, czy jesteście Państwo osobami uprawnionymi do ubiegania się o przyznanie jednorazowo środków. Ponadto zmniejszy to ryzyko popełnienia błędów podczas wypełniania wniosku.

W chwili składania, Wniosek powinien być przygotowany przez Wnioskodawcę w sposób zakładający pełną gotowość do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Oznacza to, że Wnioskodawca zaplanował poszczególne kroki i rozwiązania oraz podjął wszelkie niezbędne decyzje, dotyczące założenia i prowadzenia własnej działalności.

Wniosek stanowi opisową formę biznesplanu i składa się z kilku części. Każda z nich została opatrzona instrukcją, którą należy uważnie przeczytać i dokładnie zastosować się do jej wymogów, gdyż większość jej zaleceń stanowi przedmiot formalnej oceny Wniosku.

Przygotowany Wniosek powinien:

  • być spójny (gwarancję spójności daje dobrze przemyślana koncepcja przedsięwzięcia),
  • dawać klarowny obraz rynku, na którym będzie prowadzona działalność i miejsca, które na tym rynku widzi dla siebie Wnioskodawca,
  • być mocno osadzony w realiach (gwarancję tego daje dobrze przeprowadzona analiza mocnych i słabych stron opisanego planu działań; jest to również wyraz świadomości Wnioskodawcy dotyczący wiedzy na temat rynku, na którym będzie działał i swoich na nim możliwości i ograniczeń).

Sposób wypełnienia Wniosku powinien przekonać Komisję, że przyznając środki, zapewni właściwe i efektywne wydatkowanie pieniędzy publicznych.

Dokumenty do pobrania znajdują się pod linkiem https://www.up.warszawa.pl/index.php/dla-bezrobotnych-i-poszukujacych-pracy/finansowe-formy-wsparcia-dla-bezrobotnych-i-poszukujacych-pracy/srodki-na-podjecie-dzialalnosci-gospodarczej

Źródło: Urząd Pracy m.st. Warszawy
Fot.: https://pixabay.com/pl/zespół-ludzi-współpracy-biznesowe-115887/

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda