mobile
REKLAMA

Święto dyni w Warszawskim ZOO!

Zupa dyniowa i dyniowe arcydzieła dla słoni i nosorożców już w najbliższą sobotę w stołecznym ZOO!
W programie warsztaty rzeźbienia z dyni: każdy będzie mógł spróbować swoich sił artystycznych i stworzyć własne dyniowe dzieło sztuki. Wszystkie prace wezmą udział w konkursie na najbardziej oryginalną rzeźbę. Finał o godzinie 14.00 - dla zwycięzców drobne upominki. 

TAGI ZOO
Święto dyni w Warszawskim ZOO!

Fot.Today.com

Przez cały czas w żarzącym się na środku trawnika ognisku będzie można upiec ziemniaki i skosztować gorącej zupy dyniowej przygotowanej przez naszych pracowników. Skosztuj potrawy, ugotowanej przez opiekunów zwierząt i dydaktyków naszego ZOO!
Miłośnicy intelektualnych zmagań będą mogli spróbować sił  w konkursie wiedzy o zwierzętach „dyniożernych” – kilka pytań dotyczących zwierząt takich jak: słonie, nosorożce, małpy, surykatki, żubry i bizony, szympansy i goryle, niedźwiedzie i papugi czy hipopotamy. Ci, którzy lepiej czują się w konkurencjach sportowych będą mogli wziąć udział w „pchnięciu dynią”.
Na koniec, o 14.30 – wyruszymy z naszymi rzeźbami do słoni i nosorożców, które poczęstujemy dyniowymi arcydziełami.          
Każdy dorosły, który tego dnia przyniesie wyrzeźbioną dynię wchodzi do ZOO na bilet ulgowy. Przyniesionymi przez Was dyniami wspólnie udekorujemy nasze ZOO.  

                  
Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie został założony 11 marca 1928 roku. Znajduje się w samym centrum stolicy i zajmuje powierzchnię 40 ha. Warszawskie ZOO ma w swojej kolekcji ponad 3,5 tys. zwierząt przedstawicieli ponad 500 gatunków, w tym około 40 objętych programem ochrony gatunków zagrożonych tzw. EEP. Stołeczny ogród ratuje zagrożone gatunki rozmnażając je w swoich kolekcjach, reintrodukując je do naturalnego środowiska oraz działając na rzecz ich ochrony w naturze. Warszawskie ZOO jest wyjątkowe, gdyż jako jedyny polski ogród i jeden z bardzo nielicznych w Europie ma stworzony Dział Rehabilitacji Zwierząt Dzikich z Azylem dla Ptaków i ośrodkiem CITES. Naszą misją jest więc nie tylko jak najlepsze wykonywanie statutowych obowiązków jako członka prestiżowego europejskiego stowarzyszenia EAZA, ale także praktyczne działanie na rzecz dzikiej fauny i szeroko rozumianej ochrony rodzimej przyrody. Wiemy że to na razie jest jeszcze wśród ogrodów zoologicznych mało popularne, ale mamy także świadomość, że jest to kierunek właściwy i bardzo społeczeństwu dużego miasta (w naszym przypadku Warszawy) potrzebny. Azyl dla Ptaków przyjmuje rocznie ponad 5 tysięcy pacjentów, więcej niż 50 pozostałych ośrodków rehabilitacji ptaków w całej Polsce. 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda