Teatr Powszechny ma nową dyrektorkę
Maja Kleczewska-Kondrat obejmie stanowisko dyrektorki Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie. Jej kadencja rozpocznie się we wrześniu tego roku i potrwa pięć sezonów artystycznych
W środę, 24 stycznia, zakończył się proces konkursowy na stanowisko dyrektora Teatru Powszechnego. Komisja, po przeprowadzeniu rozmów z kandydatami, zarekomendowała prezydentowi Warszawy Maję Kleczewską-Kondrat na to stanowisko. Jej koncepcja zakłada utrzymanie teatru jako przestrzeni otwartej na różnorodność artystyczną, z ofertą zarówno dla miłośników klasyki, jak i awangardy.
Nowa dyrektorka zapowiedziała rozwój współpracy międzynarodowej oraz włączenie nowych mediów w działania artystyczne. Priorytetem będzie również efektywne zarządzanie finansami, aby duże produkcje były realizowane w sposób zrównoważony. W planach są także warsztaty, spotkania i wydarzenia interdyscyplinarne, które mają zaangażować mieszkańców Warszawy.
Maja Kleczewska-Kondrat to uznana reżyserka teatralna i wykładowczyni Akademii Teatralnej w Warszawie. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz reżyserię w Akademii Teatralnej w Warszawie. Jest zawodowo związana z teatrami w Krakowie, Warszawie, Hamburgu, Ljublianie, Poznaniu, Opolu, Bydgoszczy i Wałbrzychu. Jej spektakle były wystawiane na renomowanych festiwalach w Wenecji, Paryżu, Londynie czy Seulu. W 2017 roku zdobyła Srebrnego Lwa na Biennale w Wenecji za innowacje w teatrze.
Źródło: UM Wraszawa
Fot.: Teatr Powszechny





















![[Rozwiązanie konkursu] Spektakl „Piotruś Pan” wygraj wejściówki](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/efc19594e211d31d91a8c30352466699c5900dc1.jpeg)
![[KONKURS] Spektakl „Piotruś Pan” wygraj wejściówki](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/4220062c4a3bc4a89accbe6eeeadbeffc25cc607.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Wyślij swoje świąteczne życzenia i wygraj publikację w gazecie „Informator Stolicy”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/8abf53ae5e6bb60e0a46c0cb4da4f5a822bee3aa.png)
![[Rozwiązanie konkursu] "Po słonecznej stronie życia” – wygraj książkę Damiana Abramowicza](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/d0e3e375dcad54d827756f7f588561f4018ff4cc.png)















