mobile
REKLAMA

To będzie kolejny weekend remontów

Warszawscy tramwajarze i drogowcy wykorzystują weekendy i mniejszy ruch w stolicy do prowadzenia prac remontowych. Zarówno kierowcy, jak i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się ze zmianami w ruchu

IS
To będzie kolejny weekend remontów

Osoby pozostające na weekend w Warszawie chcąc poruszać się po mieście komunikacją miejską powinny dobrze zerknąć na rozkład jazdy. Dotyczy to również osób podróżujących autami. Szykują się pewne zmiany.

Wymiana zwrotnic przy przystanku Kino Femina zmiany dla kierowców

- W weekend, 25 i 26 maja, robotnicy wymienią zwrotnice na torowisku po stronie dawnego kina Femina – informuje stołeczny ratusz. Drogowcy przed skrzyżowaniem z aleją „Solidarności” zamkną środkowy pas alei Jana Pawła II – ten do jazdy prosto w stronę Żoliborza. Również w alei „Solidarności”, na jezdni w kierunku placu Bankowego, przed skrzyżowaniem zostanie zamknięty jeden pas do jazdy prosto.

Zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej

Większe zmiany czekają pasażerów. W sobotę i niedzielę tramwaje nie będą kursowały aleją „Solidarności” od placu Bankowego do alei Jana Pawła II. Na trasy nie wyjadą linie: 13 i 23, a 20 i 26 Wisłę pokonają mostem Gdańskim. W zastępstwie zostaną uruchomione linie 73 i Z26, a „osiemnastka” będzie kursowała Trasą W-Z.

Prawy pas Puławskiej z nową nawierzchnią

Weekend to również czas frezowania na ul. Puławskiej, które potrwa 54 godziny. Zacznie się już dziś o godzinie 22:00 i potrwa do poniedziałku, 27 maja, do godziny 4:00. Drogowcy ułożą nową nawierzchnię na prawym pasie jezdni w kierunku centrum, od Romera do Doliny Służewieckiej.

W czasie prac kierowcy będą jeździli jednym pasem – lewym. Połączenie Puławskiej z Romera pozostanie otwarte, ale nie będzie można zjechać z Puławskiej w prawo, w Dolinę Służewiecką. Zmiany zostanę wprowadzone także na ulicy Pileckiego. Do skrętu w prawo w Puławską dostępny będzie tylko jeden pas. Objazd poprowadzi ulicą Puławską i aleją Wilanowską. Utrudnienia będzie można także ominąć ulicami: Pileckiego, Ciszewskiego i Rodowicza „Anody”.

fot. UMW/pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda