mobile
REKLAMA

To nasze osiedle jasne, wesołe dziś Twoim domem jest.Nowy mural na Ursynowie.

Mamy nowy, piękny mural. Poświęcony jest wokaliście, gitarzyście i kompozytorowi Krzysztofowi Krawczykowi. Powstał przy ul. Barwnej 8. Artysta spogląda na nim w stronę bloku przy ul. Pięciolinii, gdzie kiedyś mieszkał. Dzisiaj odbyło się oficjalne „odsłonięcie” muralu. 

informacja prasowa
To nasze osiedle jasne, wesołe dziś Twoim domem jest.Nowy mural na Ursynowie.

Witamy na Ursynowie” - to tytuł jednej z piosenek Krzysztofa Krawczyka. Taki też jest napis na muralu, wraz z fragmentem tekstu: „To nasze osiedle jasne, wesołe dziś Twoim domem jest”.

 

- Zależało nam na tym, aby podkreślić związek Krzysztofa Krawczyka z dzielnicą, bo tutaj mieszkał i myślę, że mu się nasza dzielnica podobała. Swoje piosenki o Ursynowie pisał wiele lat temu, a nadal jest to fantastyczna dzielnica to życia. I to się nie zmieniło – mówił burmistrz Ursynowa, Robert Kempa. 

 

Swoją przygodę z Ursynowem Krzysztof Krawczyk rozpoczął pod koniec lat 70-tych.

 

- Na Ursynowie mieszkało wielu artystów w tamtym czasie. To było bardzo modne, aby dostać mieszkanie w tej dzielnicy. Nieopodal Krzysztofa mieszkał na przykład kompozytor Wojciech Trzciński. Pamiętam jak na ul. Pięciolinii 10 siedzieli razem z Krzysztofem na podłodze i komponowali przeboje – wspominał Andrzej Kosmala, przyjaciel i manager artysty.  

 

Krzysztof Krawczyk w latach 80-tych wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Ale wrócił znowu na Ursynów.

 

- Na Ursynowie wydarzyło się wiele ważnych rzeczy, m.in. nasz ślub kościelny, chrzest syna Krzysztofa, pierwszy sylwester spędzony w gronie znajomych, podczas którego Krzysztof nie występował na scenie – wspominała także Ewa Krawczyk, wdowa po artyście. Przyznała także, że mural bardzo jej się podoba.

 

Urząd Dzielnicy Ursynów ogłosił konkurs na opracowanie projektu muralu, który wygrała firma Nietak – Malowanie Artystyczne Łukasz Zasadni.

 

- Dlaczego akurat ten projekt? Pierwszym założeniem było to, aby mural jak najbardziej korespondował z czasem, w którym Krzysztof Krawczyk mieszkał na Ursynowie. Chcieliśmy żeby była to praca, która będzie się odnosiła do twórczości artysty związanej z naszą dzielnicą. A także będzie pełna koloru, barwna i radosna, czyli taka jak twórczość Krzysztofa Krawczyka – mówiła Olga Górna, radna dzielnicy Ursynów oraz członkini komisji konkursowej.

 

- Sprostałem tym wymogom intuicyjnie. Chciałem żeby mural był wtopiony w Ursynów i nawiązywał do Ursynowa oraz aby Pan Krzysztof był przedstawiony jako młodzieniec, który mieszkał na Ursynowie – tłumaczył Łukasz Zasadni.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda