mobile
REKLAMA

Urlop w Trójmieście sprawdź połączenie PKP Intercity Gdańsk- Gdynia.

Jak szybciej i taniej dostać się z Gdyni do Gdańska niż pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej? - pociągiem Intercity lub TLK. Dzięki obowiązującej od 5 maja nowej taryfie bilet na tej trasie kupimy za 4 zł.

Informacja prasowa
Urlop w Trójmieście sprawdź połączenie PKP Intercity Gdańsk- Gdynia.

Od tygodnia – znacznie prościej, dzięki nowym taryfom PKP Intercity już nie trzeba odprowadzać wzrokiem znikającego pociągu. Wystarczy sprawdzić połączenia TLK i Intercity i kupić bilet na najbliższy pociąg, który pokona trasę Gdynia Główna – Gdańsk Główny o około 10 minut szybciej niż SKM-ka, w czasie 21 – 25 minut. Kolejka SKM potrzebuje na pokonanie tej trasy 33 – 34 minuty. A na dodatek przejazd jest tańszy, bo kupiony nawet na minutę przed odjazdem pociągu bilet 2. klasy kosztuje zaledwie 4 zł. Bilet SKM na tej samej trasie to wydatek 7,80 zł, a w ramach Taryfy Pomorskiej 7 zł – wciąż 3 zł pozostaje w kieszeni.

Zrzut ekranu połączeń TLK i Intercity

Alternatywa godna skorzystania, ale są pewne ale… Po pierwsze, nowa taryfa nie obowiązuje na pociągi Pendolino – te wciąż pozostanie nam odprowadzać tylko wzrokiem. Po drugie, nie o każdej porze dnia alternatywa się sprawdzi. Otóż pociągi IC i TLK kursują zdecydowanie rzadziej niż kolejki SKM – jest ich w ciągu dnia 33; SKM-ek 3 razy więcej. Wreszcie tańsza i szybsza opcja nie na każdej trasie zda egzamin. Pociągi te zatrzymują się tylko na głównych stacjach – w SopocieOliwie i Wrzeszczu. Mimo tych kilku "ale" przesiadka z SKM na TLK lub IC jest wartą rozważenia alternatywą - najważniejsze to mieć wybór.

Fot. Travelarz / wikipedia.org

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda