mobile
REKLAMA

Uwaga na weekendowe prace! Tramwajarze pracują na pełnych obrotach

Tramwajarze nie zwalniają tempa prac. W najbliższą sobotę i niedzielę rozbiorą ostatnią z kładek nad ulicą Jana III Sobieskiego oraz ułożą nową nawierzchnię na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Ordona. Z kolei w dwa kolejne weekendy będą remontowali torowisko na rondzie Daszyńskiego. W tym samym czasie miejscy drogowcy będą frezowali kolejny odcinek ulicy Chodeckiej

Informacja prasowa
Uwaga na weekendowe prace! Tramwajarze pracują na pełnych obrotach

Asfaltowanie skrzyżowania ulic Kasprzaka i Ordona

Tory u zbiegu ulic Kasprzaka i Ordona gotowe. Teraz budowniczowie trasy tramwajowej ułożą w tym miejscu nową nawierzchnię. Prace te przeprowadzą od soboty, 18 listopada, od godziny 4:00 do niedzieli, 19 listopada, do godziny 17:00. W tym czasie skrzyżowanie ulic Kasprzaka i Ordona będzie zamknięte. Z tego powodu z ulicy Wolskiej nie będzie można zjechać na Kasprzaka – zarówno na rozwidleniu za Redutową, jak i na skrzyżowaniu z Elekcyjną. W weekend autobusy linii 105, 167 i Z26 pojadą objazdami, natomiast kursowanie linii 255 będzie zawieszone.

Torowcy na rondzie Daszyńskiego

W nadchodzący i kolejny weekend, 18-19 oraz 25-26 listopada, tramwajarze wyremontują torowisko na rondzie Daszyńskiego. W związku z pracami kierowcy będą mieli utrudniony przejazd po północnej, a w kolejny weekend po południowej stronie skrzyżowania. W pierwszy weekend objazd zostanie poprowadzony ulicą Towarową do skrzyżowania z Grzybowską, gdzie będzie można zawrócić. W następny weekend znaki będą prowadziły do zawrotki pomiędzy ulicą Srebrną a Alejami Jerozolimskimi.

Tramwaje nie będą jeździły ulicami Okopową i Towarową od alei „Solidarności" do placu Zawiszy. Trasa „jedynki" zostanie skrócona do Zajezdni Wola czyli tramwaje będą jeździły między Annopolem a ulicą Skierniewicką. Tramwaje linii 22 będą kursowały między rondem Wiatraczna a placem Narutowicza a 24 na trasie Gocławek – Banacha. Uruchomione zostaną dwie linie zastępcze – tramwajowa 71 i autobusowa Z-2. Zastępcze tramwaje pojadą z Annopola na Nowe Bemowo przez most Gdański, Okopową, al. Solidarności i Młynarską; autobusy z pl. Narutowicza do skrzyżowania ulicy Okopowej z al. „Solidarności" – ulicami Grójecką i Towarową. Trasami objazdowymi pojadą autobusy linii 105, 178, 191, 255 N45 i N95, a kursowanie 255 będzie zawieszone.

Rozbiórka kładki nad ulicą Jana III Sobieskiego

Tramwajarze, budujący torowisko do Wilanowa, w nadchodzący weekend rozbiorą kładkę dla pieszych nad ulicą Jana III Sobieskiego. Obiekt przy ulicy Kostrzewskiego to ostatnia tego typu konstrukcja na tej trasie. Wcześniej wyburzone zostały kładki przy Czarnomorskiej oraz Instytucie Psychiatrii i Neurologii. Przestarzałe kładki zastąpią wygodniejsze zebry.

Podobnie jak w poprzednich etapach, rozbiórka potrwa nie więcej niż 24 godziny. Prace ruszą w sobotę, 18 listopada, o godzinie 6:00 i potrwają najpóźniej do niedzieli, 19 listopada, do godziny 6:00. W tym czasie ulica Jana III Sobieskiego będzie zamknięta od skrzyżowania z ulicą Dolną i Chełmską do ulicy Kostrzewskiego. Przez całą sobotę linie: 116, 166, 172, 503, 519 i 522 będą kursowały trasami objazdowymi.

Frezowanie kolejnego odcinka Chodeckiej

Po drugiej stronie miasta, warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich przeprowadzą weekendowe frezowanie na kolejnym fragmencie ulicy Chodeckiej. Droga będzie zamknięta na całym remontowanym odcinku, to jest od Łojewskiej do Krasnobrodzkiej. Ta ostania zostanie wyłączona z ruchu także od Turmonckiej do Chodeckiej. Na tych ulicach wprowadzony zostanie zakaz parkowania.

fot.Pixabay, UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda