mobile
REKLAMA

Uwaga pasażerowie, w weekend wielkie porządki na pętli przy Dworcu Centralnym

Generalne porządki na pętli przy Dworcu Centralnym.  W sobotę 27 marca skoro świt pojawią się na niej służby oczyszczania. Przez cały weekend pasażerowie muszą więc liczyć się ze zmianami w organizacji kursowania autobusów. 

inf. prasowa
Uwaga pasażerowie, w weekend wielkie porządki na pętli przy Dworcu Centralnym

Porządki na wysokości

W najbliższy weekend pętle przy Dworcu Centralnym przejmują ekipy porządkowe. Wyczyszczenie po zimie zadaszeń nad przystankami autobusowymi wymaga sprawnej organizacji i wielu godzin pracy.

Żeby umyć dachy szklanych konstrukcji na pętli potrzeba nie tylko specjalistycznego sprzętu do sprzątania, ale i pracowników, którzy mają umiejętności wspinaczkowe. Ze względu na pracę na wysokości dla bezpieczeństwa wyposażeni są więc w sprzęt asekuracyjny, czyli szelki, karabińczyki i linki. 

Na dachy konstrukcji dostają się po rusztowaniach i drabinach. Podczas sprzątania muszą wykazać się dużą zręcznością, gdyż poruszać mogą się wyłącznie po elementach nośnych zadaszenia, czyli belkach i wspornikach. Niedozwolone jest stawanie na szybach dachu. Ale skoro mowa o generalnych porządkach, to mycie dotyczy całego wyposażenia pętli, czyli także ławek, słupków, chodników i koszy na śmieci. Ze względu na zakres sprzątania prace potrwają przez cały weekend. W tym czasie zmieni się organizacja kursowania autobusów. Szczegóły znajdują się na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

 

Regularne sprzątanie przystanków  

Zarząd Oczyszczania Miasta dba o czystość 4 tys. przystanków, które objęte są stałym serwisem porządkowym. Codziennie opróżniane są kosze, każdego dnia są również zamiatane przystanki w kluczowych punktach komunikacyjnych. W przypadku nagłych zanieczyszczeń, takich jak np. pseudograffiti czy nielegalnie naklejone ogłoszenia, prace realizowane są interwencyjnie. Zgłoszenia o miejscach wymagających posprzątania mieszkańcy mogą przekazywać za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

 

Mycie miasta od wiosny do jesieni 

Wraz z nastaniem wiosennej pogody Zarząd Oczyszczania Miasta rozpoczął porządki zarezerwowane dla dodatnich temperatur. Do katalogu stałych prac wykonywanych na chodnikach i przystankach, jak zamiatanie i zbieranie zanieczyszczeń, włączone jest mycie wiat. Do tej pory umytych już zostało 240 przystanków, a do jesieni prace te będą powtarzane od 4 do 8 razy. Na ulice i torowiska wyjechały już też zamiatarki, które kolejny tydzień doczyszczają te tereny na mokro. Sprzątane są też ścieżki rowerowe.  Jeśli będzie sprzyjała pogoda, to wiosenne porządki zakończą się przed świętami wielkanocnymi. 

 

 

 

 

 

Źródło: Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda