mobile
REKLAMA

Uważaj na oszustów na dywan

„Dzień dobry, sprzedajemy dywany”, to coraz częściej początek pojawiających się wpisów na forach sąsiedzkich w Warszawie. Mieszkańcy ostrzegają w ten sposób siebie nawzajem przed oszustami działającymi metodą na dywan. Metoda kradzieży nie jest nowa, jednak wciąż są osoby, które jej ulegają.

NKK
Uważaj na oszustów na dywan

Oszuści nigdy nie śpią. Sięgają po różne metody kradzieży, na wnuczka, policjanta, żołnierza, ale jest i metoda na dywan. I to przed nią w ostatnim czasie ostrzegają się wzajemnie warszawiacy na forach sąsiedzkich.

„Bielany - ul. Kasprowicza!!!!

Akcja sprzed godziny!!!wychodzę z mieszkania i spotykam obcego typa (około 40 lat). Pan nie znając mnie (widzę go pierwszy raz na oczy). Mówi - „Dzień dobry, sprzedajemy dywany”. Coś mi zaśmierdziało i zacząłem pytać jakie dywany i gdzie te dywany pan ma. Odpowiedział, że sprzedają w jakiejś szkole na Bielanach, ale nie podał nawet adresu, która szkoła. Powiedział też, że dywany mają gdzieś w aucie obok na parkingu. Nagle się zrobił czerwony, zszedł ze mną na dół i wyszedł z bloku, bo widział, że chyba nie jestem dziadkiem 80-letnim, co da się naciągnąć na dywan. Zrobiłem zdj. tego auta z numerami…

Uważajcie !!!!

Dajcie znać czy też u Was ktoś dziś chodził i proponował dywany albo pukał do mieszkań. Pan schodził z góry wiec musiał parę mieszkań obejść” – to wpis z ostatnich dni na forum mieszkańców Bielan.

Jak się okazuje to nie jedyny taki przypadek.

„Na Szekspira 4 też chodził dzisiaj po klatce człowiek informujący o wyprzedaży dywanów fabryki w Kowarach. Wyprzedaż trwa ponoć od paru dni, na dole przy wejściu do klatki wisieć miało jakieś ogłoszenie w tej sprawie. Gdzie i za ile - nie wiem. Nie interesują mnie dywany, o czym poinformowałam człowieka”.

Na czym polega ta metoda?

Jest kilka wariantów kradzieży metodą na dywan. Jeden z nich polega na tym, że osoba oferująca sprzedaż dywanów zaprasza na dół, druga schodzi z góry i wchodzi do mieszkania i go okrada. Często w zaaferowaniu chęcią zobaczenia dywanu właściciel mieszkania zapomina go zamknąć.

Drugi wariant zakłada, że oszust pod pozorem chęci sprzedania dywanu wchodzi zaproszony do mieszkania, a jego wspólnik, który jest zasłonięty dywanem, dokonuje kradzieży.

Są również sytuacje, w których oszuści, wykorzystując metodę kradzieży na dywan, po prostu sprawdzają, czy jesteśmy w domu.

Stąd też apele policji o to, aby nie ufać obcym osobom na słowo, gdy widzimy na klatce nieznaną nam osobą spróbować nawiązać kontakt, a w razie wątpliwości zawiadomić policję.

 

fot. pixbay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda