W majówkę wracają fontanny
„Książę Niedźwiedź” – to tytuł legendy, która w tym sezonie będzie wyświetlana na ekranie wodnym w Multimedialnym Parku Fontann. Piękna, a zarazem wzruszająca historia o miłości, będzie się przeplatać ze spektakularnym tańcem fontann w rytm muzyki i w otoczeniu barwnych laserów.
Zapraszamy na pokazy specjalne 1, 2 i 3 maja o godz. 21.00.
- Warszawiacy i turyści już po raz ósmy będą mogli oglądać pokazy na Podzamczu – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy – Co roku prezentowana jest tam inna opowieść nawiązująca do ważnych rocznic lub do historii Warszawy i jej legend.
W ubiegłych latach bohaterami pokazów był Bazyliszek, Złota Kaczka oraz syreny. Tegoroczny spektakl pod tytułem „Książę Niedźwiedź” to adaptacja warszawskiej legendy o księciu mazowieckim, który wiedziony miłością do pięknej mieszczki przełamuje swoją nieśmiałość, aby wyznać jej uczucie. Niestety serce dziewczyny nie jest przeznaczone dla niego i cała historia kończy się…
Ale tego już nie zdradzimy, ponieważ najlepiej zobaczyć legendę na własne oczy i poczuć energię, która wraz z niesamowitym połączeniem wody i laserów dopełni dramaturgii wyświetlanej historii.
- W tym roku dla naszych widzów mamy dodatkowe atrakcje. Legenda „Książę Niedźwiedź” zainspirowała nas do nawiązania współpracy z Muzeum Warszawy, z którym wspólnie tworzymy mapę tropem warszawskich niedźwiedzi i wytyczymy nową trasę turystyczną – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady. - Dodatkowo, aby przybliżyć warszawiakom tę zapomnianą legendę, w dniu inauguracji zapraszamy na grę miejską, która rozpocznie się przy kolumnie Zygmunta i śladem niedźwiedzi zejdzie na premierowy pokaz do Multimedialnego Parku Fontann, gdzie po obejrzeniu legendy wyłonimy zwycięzcę.
W Multimedialnym Parku Fontann nie zabraknie również akcentu związanego z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji został przygotowany film, który pojawi się na ekranie wodnym jako element pokazu.
Pokazy w Multimedialnym Parku Fontann to już stały punkt programu letnich weekendowych wieczorów w Warszawie. Spektakle wyświetlane na ekranie wodnym co roku przyciągają tłumy warszawiaków oraz polskich i zagranicznych turystów. W zeszłym sezonie widownia liczyła około miliona osób.
Program pokazów w Multimedialnym Parku Fontann:
Multimedialny Park Fontann znajduje się na Podzamczu na skwerze 1 Dywizji Pancernej WP pomiędzy ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki na Nowym Mieście.
Godz. 8.30 – uruchomienie fontann.
Godz. 22.30 - zakończenie pracy fontann.
Widowisko multimedialne
1, 2, 3 maja (wtorek, środa czwartek), godz. 21.00,
4, 5 maja (piątek, sobota), godz. 21.00,
Od 11 maja do 11 sierpnia (w piątki i soboty), godz. 21.30,
Od 17 sierpnia do 29 września (w piątki i soboty), godz. 21.00.
Wstęp wolny.
O Multimedialnym Parku Fontann
Multimedialny Park Fontann działa od 2011 roku na warszawskim Podzamczu, u podnóża Nowego Miasta. To największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce, nowoczesna wizytówka stolicy i jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Warszawy. Podczas trwającego pięć miesięcy sezonu (od początku maja do końca września) specjalne widowiska ogląda ponad milion widzów. Dzięki pokazom fontann i imprezom, które stołeczny ratusz organizuje na tym terenie (Wianki nad Wisłą, potańcówki oraz wystawy i koncerty w Pawilonie Artystycznym Fontanna), Podzamcze stało się miejscem spotkań, rekreacji oraz relaksu, przez co na stałe wpisało się w artystyczną, kulturalną i rozrywkową ofertę stolicy.
Informacje techniczne dotyczące Multimedialnego Parku Fontann:
• fontanna główna zajmuje powierzchnię 2200 m²,
• 2 fontanny liniowe zajmują powierzchnię łączną 600 m²,
• fontanny dla dzieci zajmują powierzchnię 140 m²,
• 367 dysz wodnych (w tym 227 sterowanych cyfrowo), z których tryska jednocześnie nawet 30tysięcy litrów wody na minutę,
• 295 reflektorów LED RGB. Każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw,
• ekran z rozpylonej wody, który wykorzystywany jest do wyświetlania obrazów i animacji,
• łączna powierzchnia lustra wody zespołu fontann wynosi 2850 m2 i mieści się w nich ok. 800 m3 wody.
Źródło i fot.: Urząd m.st. Warszawy