Warszawa stolicą programistów podczas Warsaw Hacks!
Pod koniec listopada w HubHub Warsaw Square wystartuje pierwszy miejski maraton programistyczny. Dla śmiałków, którzy wezmą udział wyzwaniu przewidziano nagrody o łącznej wartości 20 tys. zł. Wydarzenie organizowane jest przez Biuro Cyfryzacji m.st. Warszawy i Fundację Digital Poland. Zgłoszenia będą przyjmowane do 19 listopada.
– Chcemy, aby stolica była wygodnym miejscem do życia. Udział w Warsaw Hacks to dobra okazja do tego, aby wskazać nam, urzędnikom, pomysły i rozwiązania, które sprawią, że mieszkańcom stolicy będzie żyło się jeszcze lepiej. Byłoby ogromnym sukcesem, gdyby aplikacja lub nowa usługa zaproponowana do realizacji podczas tego wydarzenia, trafiła później na smartfony warszawianek i warszawiaków i towarzyszyła im w ich codziennym życiu– mówi Tadeusz Osowski, dyrektor Biura Cyfryzacji m.st. Warszawy.
Czym będzie Warsaw Hacks?
Warsaw Hacks to programistyczny „maraton”, który potrwa 3 dni, od 26 do 28 listopada. Jego celem jest wyłonienie najlepszych pomysłów na poprawę jakości życia w mieście. Wyzwania mogą się podjąć nie tylko programiści, ale wszyscy, którzy chcą zmieniać stolicę w miasto cyfrowych innowacji i dołożyć swoją cegiełkę do cyfrowej transformacji Warszawy.
Rywalizować będzie można w dwóch kategoriach:
- „Datathon” – w której zadaniem będzie zaproponowanie innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących otwarte dane Warszawy publikowane w serwisie api.um.warszawa.pl.
- „Otwarte Innowacje” – to z kolei kategoria adresowana do innowatorów dopuszczająca wszelkie inicjatywy w ramach trendów nowych technologii, które rozwijają inteligencję i innowacyjność miasta.
Podczas wydarzenia zespoły będą mogły korzystać ze wsparcia i wiedzy mentorów. Efekty ich pracy oceni jury, które weźmie pod uwagę między innymi: innowacyjność, potencjał biznesowy oraz możliwość wdrożenia czy wykonanie projektu.
Jak zarejestrować swój udział w Warsaw Hacks?
Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: www.warsawhacks.org. Na podstawie otrzymanych zgłoszeń organizatorzy wybiorą uczestników w każdej kategorii, których zaproszą do udziału w Hackathonie.
W każdej kategorii jury wyłoni miejsce pierwsze i drugie, którym przyznane zostaną nagrody pieniężne o łącznej wartości 20 tys. zł. Na wszystkich uczestników „maratonu” czekają sesje networkingowe oraz warsztaty z Agile i Design Thinking. Wszelkie pytania dotyczące konkursu można kierować poprzez adres e-mail: warsawhacks@enkyconsulting.com lub pod numerem telefonu: +48 727 932 209. Rejestracja potrwa do 17 listopada. Udział Hackathonie jest dobrowolny i bezpłatny.
Fot. UM Warszawa