Warszawa: wydarzenia 3,4,5 maja
Trwa długi weekend, Warszawa zaprasza mieszkańców i turystów na bogaty program wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych
3 maja
-
Święto Konstytucji - opowieści edukatorskie, spotkanie z żywą historią, Łazienki Królewskie, godz. 10:00
Szereg wydarzeń w Muzeum Łazienki Królewskie związanych z ustawą zasadniczą z okazji 233. rocznicy jej uchwalenia.
10.00-16.00, Pałac na Wyspie - Wystawa kopii Konstytucji 3 maja
10.00-16.00, Pałac na Wyspie - "Opowieści o Konstytucji"
10.00-16.00, Ogrody - "Spotkanie z żywą historią"
-
Pokaz Konstytucji 3 maja, Łazienki Królewskie, godz. 10:00.
Kopia Konstytucji 3 maja z 1791 r., wypożyczonej z Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie. Będzie można ją będzie na wystawie czasowej w Pałacu na Wyspie.
-
Vivat 3 Maja! Spacer o czasach Konstytucji, Pomnik Mikołaja Kopernika, godz. 11:00
Dołącz do grupy na spacerze poświęconym Konstytucji 3 Maja. Dowiedz się więcej o tej historycznej ustawie, jej przeciwnikach i ojcu, oraz poznaj tajemnice Warszawy i Rzeczypospolitej sprzed lat. Cena: 20 zł/os.
4 maja
-
Spacer po Torze Wyścigów Konnych Służewiec i „miasteczku wyścigowym”, Brama Główna przy ul. Puławskie 266, godz. 13:00
W trakcie spaceru odkryjemy urocze, modernistyczne budynki oraz zanurzymy się w atmosferze przeszłości, odwiedzając tereny stajni, tor treningowy i malownicze "miasteczko wyścigowe", gdzie czas zatrzymał się w miejscu. Podziwiając niezwykłe krajobrazy, przemierzymy zielone pagórki, ścieżki obrosłe bluszczem i malwami, a także zobaczymy przedwojenną, ułamaną wieżę, drewniany dworek otulony zielenią oraz starą kapliczkę przydrożną. Wstęp jest bezpłatny.
-
Piknik Strażacki, Ogród Saski, godz. 13:00
Piknik Strażacki z wieloma atrakcjami: pokazy psów ratowniczych, ratownictwa medycznego i chemicznego. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Wstęp wolny.
5 maja
-
Majówka w Ogrodzie Botanicznym w Powisinie, Spacer z tropicielem, godz. 10:00
Ku wielkiej przygodzie, zapraszamy młodzież szkolną oraz osoby dorosłe do udziału w spacerze. Wybierz się razem z organizatorami w poszukiwanie tropów i śladów dzikich zwierząt. Spacer poprowadzi obserwator przyrody - Rafał Roszkowski. Do udziału w spacerze upoważnia bilet edukacyjny lub karnet. Zapisy: warsztaty@ob.pan.pl. Liczba miejsc ograniczona.
-
Śladami „Lalki” Bolesława Prusa, Pomnik Jana Kilińskiego, godz. 16:00
Podczas spaceru będziemy mogli przenieść się w czasie, do XIX-wiecznej Warszawy oglądając zdjęcia z tamtego czasu. Podczas spaceru dowiemy się m.in.: Gdzie Wokulski pierwszy raz zobaczył Izabelę czy gdzie znajdował się sklep starego Mincla. Spacer potrwa ok. 1,5h.