mobile
REKLAMA

Warszawa zmienia się pod wpływem kultury. Festiwal Niewinni Czarodzieje zaprasza do odkrywania miasta

Warszawa to miasto pełne kontrastów, zaskakujących historii i niezwykłych ludzi. To także miasto, które ciągle się zmienia i poszukuje swojej tożsamości. Jakie są duchowe przemiany i aspiracje Warszawy? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć festiwal Niewinni Czarodzieje, który rozpoczyna się już jutro

Jakub Bielawski
Warszawa zmienia się pod wpływem kultury. Festiwal Niewinni Czarodzieje zaprasza do odkrywania miasta

W hołdzie wybitnemu dziełu Machulskiego

Jednym z głównych inspiracji tegorocznej edycji jest film „Kingsajz”, wyreżyserowany przez Juliusza Machulskiego w 1988 roku. To satyra na komunistyczną rzeczywistość, w której bohaterowie uciekają z szarego miasta do podziemnego świata pełnego kolorów i muzyki. Film ten stał się symbolem wolności i kreatywności, a także pokolenia, które marzyło o lepszym życiu.

W ramach festiwalu odbędą się panele dyskusyjne, warsztaty, spektakle, koncerty i potańcówki, które będą odbywać się w różnych zakątkach stolicy. Odbędzie się m.in. dyskusja inauguracyjna o stołecznych stereotypach, w której wezmą udział znani mieszkańcy Warszawy, m.in. Bovska, Czesław Mozil oraz aktorka Katarzyna Kwiatkowska. Ponadto, w Sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki będzie trwała potańcówka, którą uświetnią występy Majki Jeżowskiej i Anny Jurksztowicz.

Molesta Evenement, stand-upy i spektakl

Nadchodzące wydarzenie to także okazja do poznania bogatej twórczości Tomka Lipińskiego, lidera zespołów Tilt i Brygada Kryzys. Na jego cześć odbędzie się koncert, podczas którego wystąpią m.in. raperzy ze słynnego zespołu Molesta Ewenement – Vienio i Pelson. Nie zabraknie również atrakcji dla fanów stand-upu – w Barze Studio zaprezentuje się Michał Kempa, znany z programu „Kabaret na żywo”.

Panele dyskusyjne w trakcie festiwalu będą również szansą na zgłębienie wiedzy o warszawskiej gastronomii, modzie, architekturze i języku. Poruszone zostaną tematy nie tylko związane z tymi dziedzinami, lecz także z feminatywami i nowymi formami ekspresji. Zainteresowani będą mogli również wziąć udział w warsztatach muzycznych i stworzyć od podstaw swój własny utwór.

Festiwal Niewinni Czarodzieje to także propozycja dla tych, którzy chcą odkryć nieznane oblicza Warszawy. W Muzeum nad Wisłą odbędzie się spektakl „Ballada o Emilii i lesie” w reżyserii Wiktora Rubina, który opowiada o losach młodej kobiety, która walczy o swoje miejsce w świecie. Ponadto, będzie można zwiedzić podziemia Pałacu Kultury i Nauki oraz dowiedzieć się, jak się robi kiszonki.

Festiwal potrwa od 16 do 30 listopada. Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest współorganizatorem całego wydarzenia.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda