mobile
REKLAMA

Warszawiacy przywitali Lato

Warszawskie Podzamcze zamieniło się wczoraj w wielką słowiańską osadę pełną atrakcji. Nadejście lata powitały tam wczoraj tłumy mieszkańców. Wszystko w ramach kolejnej odsłony Wianków nad Wisłą. Tegoroczne wydarzenie zwieńczył nocny koncert.

Redakcja
Warszawiacy przywitali Lato

Pokazy tańca i śpiewu, spektakle, warsztaty kulinarne i zielarskie oraz wspólne tańce przy ognisku – tak wyglądały tegoroczne Wianki nad Wisłą organizowane w Multimedialnym Parku Fontann. Nie zabrakło nawiązania do dawnej słowiańskiej tradycji i obrzędów związanych z Nocą Kupały. Na miejscu można było m.in. stworzyć własny wianek z żywych kwiatów, poznać stare obyczaje związane ze ślubem i weselem, spróbować słowiańskich przysmaków oraz odwiedzić punkty z rękodziełem. Pojawiła się też tradycyjna Wioska Słowiańska. Wieczorem Wisłą popłynął ogromny wianek, stworzony wspólnie przez uczestników pikniku.

Koncert pełen wolności

Całe wydarzenie zwieńczył koncert z udziałem polskich gwiazd. Pierwszych wykonawców można było usłyszeć od godz. 20:00. Głównym punktem wieczoru był emitowany na żywo na antenie TVN koncert pod tytułem „Wianki nad Wisłą – Dźwięki Wolności”.

Dźwięki wolności – to przesłanie jest naprawdę bardzo ważne. Bez wolności nie ma dobrej Polski. Wolność trzeba pielęgnować, trzeba jej pilnować. Będziemy o tym przypominać m.in. przy okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wsłuchajcie się w dźwięki wolności i bawcie się dobrze na warszawskich Wiankach – zachęcał ze sceny prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Ten rok to rok pięknych rocznic. 80 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie, 35 lat temu odbyły się pierwsze wolne wybory, 10 lat później wstąpiliśmy do NATO, a od 20 lat Polska jest w Unii Europejskiej. Co łączy wszystkie te daty? Pragnienie wolności! Właśnie dlatego ona jest bohaterką dzisiejszego wieczoru – mówiła prowadząca tegoroczny wiankowy koncert Mery Spolsky.

Na scenie wystąpili topowi artyści polskiej sceny muzycznej, którzy opowiedzieli o wolności swoimi utworami. Wśród nich pojawili się m.in. Zalewski, Vito Bambino, Bovska, Baranovski, Urszula czy Voo Voo.

 

fot. UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda