mobile
REKLAMA

Warszawskie uczelnie podały wyniki rekrutacji na studia 2023/2024

W ostatnich dniach przyszli studenci poznali wyniki rekrutacji na studia w roku akademickim 2023/2024. W tym roku najwięcej chętnych na nowoutworzony kierunek lekarski na Uniwersytecie Warszawskim

Aleksandra Żochowska
Warszawskie uczelnie podały wyniki rekrutacji na studia 2023/2024

Uniwersytet Warszawski

20 lipca Uniwersytet Warszawski ogłosił wyniki rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie, a także część pozostałych studiów w roku akademickim 2023/2024. Blisko 58 tysięcy rejestracji i ponad 30 tysięcy kandydatów, z czego 2 tysiące zza granicy. Najwięcej kandydatów pochodzi z Ukrainy (545), Białorusi (397), Azerbejdżanu (138), Turcji (138) i Chin (131).

Najwięcej rejestracji zostało dokonanych na: psychologię, zarządzanie, ekonomię, finansę i rachunkowość oraz informatykę i ekonometrię. Największa liczba kandydatów na jedno miejsce zgłosiła się na: studia lekarskie, orientalistykę, filologię angielską, psychologię i orientalistykę. Na nowy kierunek medyczny było aż 30 chętnych osób na jedno miejsce.

Politechnika Warszawska

Wyniki rekrutacji na Politechnikę Warszawską opublikowano 18 lipca. Włącznie z oddziałem PW w Płocku, zgłosiło się ponad 11 tysięcy kandydatów, którzy łącznie złożyli prawie 32 tysiące aplikacji.

W tym roku największym zainteresowaniem pod względem liczby rejestracji cieszyły się kierunki: informatyka, zarządzanie, cyberbezpieczeństwo, informatyka stosowana i budownictwo. Największa liczba kandydatów ubiegała się o miejsce na kierunku: cyberbezpieczeństwo, matematyka i analiza danych, inżynieria i analiza danych, inżynieria internetu rzeczy oraz computer sience. Na jedno miejsce na cyberbezpieczeństwie przypadało 21 kandydatów.

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

20 lipca również wyniki rekrutacji opublikował Uniwesytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tym roku rekordowo kandydatów było 17 tysięcy.

W bieżącym roku kierunek lekarski cieszył się największym zainteresowaniem, gdzie przypadało średnio 27 osób na jedno dostępne miejsce. Na drugim miejscu znajduje się psychologia, dalej komunikacja medialno-kulturowa, stosunki i prawo międzynarodowe oraz dziennikarstwo ogólne.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

W pierwszej rundzie rekrutacji na studia I stopnia zarejestrowało się ponad 17 tysięcy uczestników. Średnio przypadało 3,3 kandydatów na jedno dostępne miejsce. Wyniki dostępne rekrutacji opublikowano 20 lipca.

Największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki: finanse i rachunkowość, zarządzanie, informatyka, dietetyka i ekonomia. Na finanse i rachunkowość na jedno miejsce chętnych było 8 osób.

fot. Uniwersytet Warszawski

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda